Lime wspiera ekologiczną akcję „Wirtualne Drzewa” we Wrocławiu

Dołącz do akcji „Wirtualne Drzewa” we Wrocławiu i skorzystaj z darmowego przejazdu hulajnogą Lime.

Hulajnogi elektryczne Lime

Lime wspiera ekologiczną akcję „Wirtualne Drzewa”, zainicjowaną przez stowarzyszenie Dotlenieni.org. Operator hulajnóg elektrycznych oferuje kody na darmowe przejazdy dla pierwszych 5 tys. osób, które pobiorą Wirtualne Drzewa. Akcja zakończy się 6 listopada. Jej celem jest zasadzenie nawet hektara lasu we Wrocławiu.

Akcja realizowana przy galerii Wroclavia właśnie dobiega końca. Aby do niej dołączyć wystarczy zbliżyć telefon bądź zeskanować kod znajdujący się na charakterystycznej kolorowej donicy przy wejściu do galerii. Przekierowuje on na stronę internetową, gdzie raz na dobę można pobrać drzewo o unikalnym numerze oraz otrzymać jego certyfikat.

Pierwszych 5 tysięcy osób, które pobierze Wirtualne Drzewo otrzyma kod na darmowy przejazd hulajnogą Lime do wysokości 10 złotych (14 minut). W akcji mogą uczestniczyć osoby zarówno mieszkające we Wrocławiu, jak i odwiedzające miasto. Co więcej udział w inicjatywie nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.

Elektryczne hulajnogi Lime są alternatywnym rozwiązaniem transportowym, które umożliwia ograniczenie liczby samochodów w mieście, a tym samym redukcję poziomu emisji CO2. Jak wskazują dane Lime jedna czwarta użytkowników deklaruje, że przejazd hulajnogami pozwala im na zastąpienie podróży samochodem – w ten sposób zrezygnowali oni z ponad 40 milionów kilometrów przejazdów samochodem oraz zapobiegli emisji ponad 9 tysięcy ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Przeczytaj także:

Wykonano już 100 milionów przejazdów z Lime

źródło: informacja prasowa