Mobilna Opera 54 na Androida nabiera kolorów

Nowy interfejs najnowszej Opery 54 na Androida wykracza poza ciemno-jasne motywy i przedstawia nowy design. Opera dodaje też wsparcie dla nowych blockchainów, w tym Bitcoina.

Opera 54 (Android)

Przeglądarka mobilna Opera (w wersji 54) na Androida ma od dziś zupełnie nowy wygląd. Pierwsza wersja nowego designu przeglądarki, która powstała  pod kryptonimem „Squircles” wykracza poza tryb jasny i ciemny: Nowa Opera ma całą paletę barw dostępną zarówno w obu trybach.

Przeglądarka otrzymała też płaski design i łagodniejsze kształty. Opera na Androida została też przeprojektowana tak, żeby każdy ruch użytkownika miał jak największe znaczenie,  co w praktyce  oznacza skrócenie animacji przejścia, dzięki czemu użytkownicy mogą szybciej osiągać swoje cele.

Opera była jedną z pierwszych aplikacji, które wprowadziły ciemny motyw. Zrobiliśmy to przed  iOSem czy Androidem. Teraz przygotowujemy naszą przeglądarkę na rok 2020 – powiedział Stefan Stjernelund, Product Manager Opery na Androida. – Nasza nowa filozofia interfejsu użytkownika skupia się na emocjach. Chcemy się skoncentrować na tym co użytkownicy czują podczas używania aplikacji. Zwykle nie mają bowiem czasu i muszą jak najszybciej dotrzeć do wybranych przez siebie witryn, funkcji czy informacji. Nasz nowy design ma na celu zaspokojenie tej potrzeby.

Przeczytaj także:

Nowa Opera 64 z ulepszoną blokadą reklam i skryptów śledzących

Piękny interfejs z naciskiem na skupienie

Nowy interfejs Opery skupia się na zmniejszaniu liczby rozpraszających elementów porzucając poprzednie ostre kształty i pozwalając na większe skupienie.

Przejścia powinny być tak szybkie, jak to możliwe. W praktyce oznacza to, że użytkownik powinien mieć do czynienia z pięknym interfejsem, ale nie być przez niego spowalnianym. – dodaje Stjernelund.

Kolory w przeglądarce Opera 54 na Androida

Opera dalej oferuje też wszystkie flagowe funkcje takie jak  nielimitowany VPN, wbudowane blokowanie reklam czy portfel kryptowalut. One również podążają za nową filozofią designu:  użytkownicy zyskali do nich  jeszcze szybszy i łatwiejszy dostęp. Przeglądarka jednocześnie oferuje wiele opcji, które pozwalają ją dostosować do własnego gustu i upodobań i czynią przeglądanie sieci jeszcze bardziej atrakcyjne z wizualnego punktu widzenia.

Animacja prezentująca możliwości nowej przeglądarki

W przerobionej sekcji „Wygląd” dodano kilka opcji kolorystycznych, umożliwiając użytkownikom dostosowanie przeglądarki do własnych upodobań i preferencji. Od teraz możliwa  jest zmiana koloru interfejsu na niebieski, czerwony, szary, zielony lub fioletowy. Każda z barw dostępna jest w ciemnym i jasnym motywie.  Motyw przeglądarki może też dostosować się do motywu systemu Android lub być ustawiony niezależnie. Oznacza to, że Opera daje użytkownikom pięć opcji kolorów, z których każda dostosuje się do jasnego lub ciemnego motywu.

Opera 54 Mobile

Czas wyjść poza ciemny lub jasny motyw i otworzyć się na więcej kolorów. –  dodaje Stefan Stjernelund. – Chcemy, aby Opera wyznaczała nowe standardy wśród przeglądarek i osiągamy to, wprowadzając unikatowe funkcje. Tą wersją rozpoczynamy serię istotnych zmian w designie, które zaprezentujemy już niedługo.

Nowa Opera dalej posiada wbudowaną sekcję newsów, dzięki której użytkownicy mogą cieszyć się stałym dostępem do wybranych przez siebie wiadomości z wielu serwisów. Usługę można ustawić, wybierając interesujące nas tematy oraz język. Wiadomości są teraz wyświetlane w jeszcze bardziej przejrzysty sposób. A jeśli użytkownik zechce przeczytać je w nocy, pomoże mu tryb nocny, który sprawi, że taka sesja czytania nie będzie męcząca dla oczu.

Portfel kryptowalut z Bitcoinem i TRONem

Opera to pierwsza z liczących się przeglądarek, która wprowadziła portfel kryptowalut, umożliwiając tym samym bezproblemowy dostęp do sieci Web 3, zdecentralizowanego internetu przyszłości.

Kryptowaluty w Opera 54

Opera dodała teraz również obsługę nowych blockchainów: Bitcoin i TRON. To oznacza, że ​​po raz pierwszy możemy zapłacić tymi kryptowalutami w internecie bezpośrednio z przeglądarki, nie wykorzystując żadnych rozszerzeń. W tej wersji Opera umożliwia  transfery środków w walutach Bitcoin, Ethereum oraz TRON bezpośrednio z przeglądarki. Przeglądarka współpracuje też z ekosystemem zdecentralizowanych aplikacji w sieci TRON.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cię zainteresować także:

Przeglądarka Firefox 69 automatycznie blokuje szpiegów w sieci

źródło: informacja prasowa