Tryb ciemny w iOS 13 znacznie wydłuża żywotność baterii iPhone’a

Sprawdź wyniki najnowszych testów, które pokazują, jak bardzo tryb ciemny w systemie operacyjnym iOS 13 wydłuża żywotność baterii iPhone’ów.

Test baterii iPhone XS (tryb ciemny vs. tryb jasny)

Tryb ciemny jest jedną z kluczowych funkcji mobilnego systemu operacyjnego iOS 13, który została wprowadzony w tym roku i jest szybko wdrażany w aplikacjach i witrynach innych firm. Najnowszy test przeprowadzony przez PhoneBuff miał na celu sprawdzenie, o ile lepszy jest tryb ciemny dla żywotności baterii niż tryb jasny.

Korzystając z iPhone’a XS jako urządzenia testowego, PhoneBuff używał zrobotyzowanych ramion do robienia różnych rzeczy na dwóch urządzeniach z systemami iOS 13 – na jednym w trybie jasnym a na drugim w ciemnym. Obejmowało to korzystanie z aplikacji Wiadomości, nawigację w Mapach Google, oglądanie filmów na YouTubie i wiele innych.

Wynik końcowy jest naprawdę imponujący. Test PhoneBuff wykazał, że iPhone XS korzystający z trybu ciemnego rozładował baterię w znacznie wolniejszym tempie niż iPhone XS korzystający z trybu jasnego. Kiedy na urządzeniu działającym w trybie jasnym bateria się rozładowała do końca, iPhone XS z trybem ciemnym nadal miał 30 procent żywotności baterii.

Przeczytaj także: 

Smartfony z największymi i najdłużej działającymi bateriami (2019)

Test został przeprowadzony przy jasności wyświetlaczy ustawionej na 200 nitów. Zauważysz pewne różnice przy jaśniejszych i ciemniejszych ustawieniach jasności, ale we wszystkich scenariuszach iPhone XS korzystający z trybu ciemnego przewyższa ten z użyciem trybu jasnego.

Oto pełny wykres pokazujący porównanie użycie baterii w trybie jasnym i ciemnym:

Wyniki testu żywotności baterii iPhone XS
Wykres: Test żywotności baterii iPhone XS (tryb ciemny vs. tryb jasny)

Innym ważnym szczegółem jest to, że tryb ciemny ma największy wpływ na żywotność baterii w urządzeniach z wyświetlaczami OLED. Dotyczy to iPhone’a X, iPhone’a XS i iPhone’a 11 Pro, ale nie iPhone’a XR ani iPhone’a 11.

Obejrzyj pełny film z testem PhoneBuff poniżej, aby poznać wszystkie szczegóły:

źródło: PhoneBuff via 9TO5Mac