Film „Mowa ptaków” już 1 listopada na Netflixie

Film zatytułowany „Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego dopiero co miał swoją premierę w kinach, a już 1 listopada 2019 roku będzie można go będzie obejrzeć w serwisie Netflix.

„Mowa ptaków” od 1 listopada 2019 r. na NetflixFilm Xawerego Żuławskiego pt. Mowa ptaków (ang. Bird Talk) miał swoją premierę w polskich kinach 27 września 2019 roku, a już 1 listopada 2019 roku będziemy go mogli obejrzeć w serwisie streamingowym Netflix. Mowa ptaków powstała na podstawie scenariusza zmarłego Andrzeja Żuławskiego.

Film nie zakwalifikował się do Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pominięcie filmu Żuławskiego, który rekomendowała Rada Programowa festiwalu, krytykowali dziennikarze i twórcy. Po tej decyzji członkowie rady zaczęli składać rezygnacje. W rezultacie wszyscy członkowie rady złożyli rezygnację.

Przeczytaj także: Film „Król” będzie można obejrzeć na Netflix już jesienią

O czym jest film „Mowa ptaków”?

Licealny nauczyciel historii Ludwik zostaje upokorzony przez nacjonalistycznie i katolicko nastawionych uczniów. W jego obronie staje polonista i niespełniony pisarz Marian. Zostaje on jednak zwolniony, gdyż ratując historyka, użył w samoobronie noża. Brat Mariana, Józef to ambitny kompozytor, którego toczy trąd.

Obaj bracia próbują zarobić, napisawszy piosenkę-przebój. Żeby utrzymać Józefa, jego dziewczyna Ania zatrudnia się jako sprzątaczka u dyrektora banku Jakubca, choć musi znosić szykany ze strony jego ciężarnej żony.

Obejrzyj zwiastun filmu:

W serwisie Netflix jest już oficjalna strona filmu, której screen możesz zobaczyć poniżej, a link do filmu w serwisie pod przyciskiem „Oglądaj na Netflix”.

„Mowa ptaków” – screen z serwisu Netflix
„Mowa ptaków” – screen z serwisu Netflix

Film dostępny będzie do obejrzenia od 1 listopada 2019 roku pod poniższym linkiem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Tego samego dnia w serwisie będzie można też obejrzeć film „Zimna wojna”!

źródło: Wikipedia, Netflix