Dwie książki o serialu „Czarne lustro” w polskich księgarniach!

Fani serialu „Czarne lustro” mogą tej jesieni przeczytać dwie ciekawe pozycje, które w różny sposób nawiązują do produkcji Netflixa.

Okładki książek o serialu „Czarne lustro”

„Black Mirror. Czy to już się dzieje?” – Fabio Chiusi

Pierwszy tytuł, który jest już dostępny, to wydany nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego Black Mirror. Czy to już się dzieje? autorstwa Fabio Chiusi, który jest dziennikarzem, badaczem kultury i polityki ery cyfrowej, ekonomistą i filozofem nauki. Publikował na łamach L’Espresso, La Repubblica, La lettura oraz Wired. Koordynował program PuntoZero analizujący wpływ innowacji na proces tworzenia polityki. Członek Centro Nexa – akademickiego stowarzyszenia przy Politechnice Turyńskiej badającego społeczeństwo informacyjne.

W książce pt. Black Mirror. Czy to już się dzieje? omówiono wszystkie odcinki i sezony serialu, kompleksowo i wyczerpująco przedstawiając powiązania między wątkami filmowymi a światem, w którym żyjemy lub żyć będziemy.

Okazuje się, że nowe technologie i ich powszechność nie tylko zwiększają komfort i poprawiają jakość naszego życia, ale też zmieniają społeczeństwo, i to w wielu wymiarach: psychologicznym, politycznym, a także moralnym. Black Mirror przestaje być jedynie fikcją – w coraz większym stopniu okazuje się rzeczywistością.

5. sezon serialu „Czarne lustro” już 5 czerwca na Netflixie

„Czarne lustro. Po drugiej stronie” – Charlie Brooker, Annabel Jones, Jason Arnopp

Drugi tytuł to Czarne lustro. Po drugiej stronie, który ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis już 13 listopada 2019 r.

Oto najpełniejsza, stuprocentowo szczera i bezkompromisowa historia o tym, jak udało się tego dokonać. Od dnia wbijającej w fotel premiery serial Czarne lustro zdążył przeistoczyć się w globalny fenomen. Jego twórcy – Charlie Brooker i Annabel Jones – zabierają nas w niesamowitą podróż po wszystkich dziewiętnastu filmach tworzących pierwsze cztery sezony tej kultowej już serii.

Towarzyszą im głosy licznych współtwórców. Wśród nich znajdziemy takie gwiazdy jak Bryce Dallas Howard, Jon Hamm, Jodie Foster, Jodie Whitaker, Mackenzie Davis, Gugu Mbatha-Raw, Alex Lawther, Letitia Wright i wiele, wiele innych.

Produkcja tak przełomowego i innowacyjnego serialu telewizyjnego to ciężki kawałek chleba. Każdy odcinek antologii to ryzykowny skok w nieznane nie tylko dla widza, ale przede wszystkim dla twórców.

źródła: Wydawnictwo Insignis oraz Wydawnictwo Dolnośląskie