Yahoo! usunie całą zawartość Yahoo Groups 14 grudnia 2019 r.

Zapowiedź usunięcia przez Yahoo! serwisu Yahoo Groups i jego zawartości, wygląda na początek końca podserwisu, który jest już obecnie reliktem minionej epoki internetu.

Yahoo! logo

Mimo, że serwisy Yahoo Groups nie są obecnie powszechnie używane, przeglądając katalogi usług dzisiaj, nadal można znaleźć grupy z tysiącami członków, a niektóre grupy były aktywne jeszcze w tym roku.

Niestety wydaje się, że prawie cała historia internetu zostanie wymazana. W dokumencie wsparcia Yahoo pisze, że 14 grudnia usunie całą zawartość opublikowaną w Grupach Yahoo. I w dużej mierze zamknie tę usługę jeszcze wcześniej, ponieważ nie będziesz mógł przesyłać nowych treści do grup już od poniedziałku, 21 października 2019 roku.

Zanim stara zawartość zostanie usunięta, wszystko, co możesz zrobić w Grupach Yahoo, to przejrzeć katalog grup, poprosić o zaproszenie do jednej z nich, a jeśli jesteś w grupie, wysłać e-mail do tej grupy.

W ramach zmian każda publiczna grupa stanie się ograniczona lub prywatna. Nadal możesz je znaleźć, ale możesz dołączyć tylko za zaproszeniem. Niektóre dane mogą zostać zachowane przez Internet Archive.

„Yahoo Together” to nowy komunikator mobilny inspirowany IRC-em

Nie zdziwiłbym się, gdyby Yahoo całkowicie zamknęło grupy w przyszłości – w każdym razie wydaje się, że ważna część historii Internetu wkrótce zniknie.

źródło: Yahoo via the Verge