Twitter dla komputerów Mac można pobrać z Mac App Store

Oficjalna natywna aplikacja Twitter na komputery z systemem macOS Catalina jest już dostępny do pobrania ze sklepu Mac App Store.

Twitter for Mac w sklepie Mac App Store

Kiedy Apple ogłosiło nowy system macOS Catalina podczas Worldwide Developers Conference 2019 i zaprezentowało nową funkcję Catalyst, która umożliwi łatwe przenoszenie aplikacji z iPada na Maca, Twitter był jedną z zapowiadanych z aplikacji.

‌MacOS Catalina‌ został udostępniony dla wszystkich w miniony poniedziałek, a od dziś aplikacja Twitter dla komputerów Mac jest już dostępna do pobrania. ‌Aby pobrać i korzystać z Twittera na komputerze Mac, wymagany jest macOS Catalina‌, ponieważ apka została zbudowana przy użyciu technologii Catalina.

Twitter zrezygnował z wcześniejszego klienta Twittera dla komputerów Mac ponad rok temu, co nie ucieszyło użytkowników Twittera. W tym czasie Twitter powiedział, że kończy się wsparcie dla aplikacji, aby skupić się na usłudze Twitter spójnej na różnych platformach, i zalecił użytkownikom komputerów Mac korzystanie z Twittera w przeglądarce internetowej.

Ponieważ inicjatywa Apple Catalyst ułatwia przenoszenie aplikacji zaprojektowanych dla systemu iOS na komputery Mac, Twitter postanowił ponownie wprowadzić aplikację na komputery Mac, która ma podobne funkcje do aplikacji Twitter na iPada.

Jeśli chodzi o wygląd i interfejs, jest on spójny z aplikacjami na iPhone’a i iPada, ale Twitter w czerwcu powiedział, że ma wszystkie funkcje, których użytkownicy oczekują od aplikacji na Macu, takie jak wiele okien, zmiana rozmiaru okna, przeciąganie i upuszczanie, tryb ciemny, skróty klawiaturowe, powiadomienia i nie tylko.

Facebook i Twitter to już social media dla starszych?

Aplikację natywną Twitter for Mac można bezpłatnie ze sklepu Mac App Store:

Pobierz w Mac App Store

źródło: MacRumors