Nowy telefon Essential z „radykalnie innym formatem”

Przez lata widzieliśmy telefony o rozmaitych kształtach i rozmiarach, ale wygląda na to, że następne urządzenie „Project Gem” Essential może pójść w jeszcze innym kierunku.

„Project Gem” od Essential

Współzałożyciel Androida, CEO firmy Essential Andy Rubin opublikował zdjęcia nowego urządzenia na Twitterze, które jest wyższe i cieńsze niż przywykliśmy w przypadku telefonów. Telefon ma mieć też „nowy interfejs użytkownika w zupełnie innym formacie”.

Inne obrazy i wideo pokazujące tył urządzenia wskazują na lustrzane kolory, które zmieniają odcienie pod różnymi kątami. W grudniu Essential ogłosiło, że jego debiutancki telefon PH-1 został wycofany, ale obiecano kolejne urządzenie i nadal wydaje aktualizacje oprogramowania.

W świecie, w którym ekrany telefonów stają się coraz większe i szersze – w tym rozkładane wyświetlacze i drugie ekrany – wyższe, aby dostosować rozmieszczenie ważnych informacji i powiadomień, jest z pewnością jednym ze sposobów na wyróżnienie się.

Przeczytaj także:

Essential Phone – porównanie z topowymi smartfonami

W zeszłym roku Rubin zasugerował sposób odejścia od uzależnienia się od telefonu poprzez przejście na „stosunkowo mały” ekran w połączeniu z oprogramowaniem, które reaguje głównie na polecenia głosowe – czy nowe urządzenie jest właśnie odpowiedzią na tę sugestię?

https://twitter.com/Arubin/status/1181688540540764160

https://twitter.com/Arubin/status/1181688574975983616

Na koncie Essential Products na Twitterze opublikowano także  dwa zdjęcia urządzenia z hashtagiem #ProjectGem. Ma ono być we wczesnych testach: „Pracowaliśmy nad nowym urządzeniem, aby zmienić twoje spojrzenie na urządzenia mobilne”. Spójrz poniżej i sprawdź, czy to prawda.

źródła: Engadget via Twitter (1)