Czwarty sezon serialu „Stranger Things” zapowiedziany!

Bracia Dufferowie podpisują umowę ramową z firmą Netflix, na podstawie której powstanie m.in. 4. sezon serialu „Stranger Things”.

Stranger Things 4

Firma Netflix zapowiedziała powstanie czwartego sezonu kultowego serialu „Stranger Things” oraz ogłosiła podpisanie z jego twórcami i showrunnerami, Mattem i Rossem Dufferami, wieloletniej umowy ramowej na produkcję nowych filmów i seriali.

– Bracia Dufferowie oczarowali widzów na całym świecie swoim niezwykłym serialem „Stranger Things”. Bardzo cieszymy się na perspektywę dalszej współpracy z tymi obdarzonymi nieograniczoną wyobraźnią filmowcami. Jesteśmy bardzo ciekawi ich kolejnych filmów i seriali, które z pewnością zachwycą naszych użytkowników. Teraz musimy tylko poczekać, aż bracia opuszczą mroczny świat Drugiej Strony — powiedział Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix.

– Bardzo, ale to bardzo raduje nas fakt, że będziemy mogli nadal współpracować z firmą Netflix. Ted Sarandos, Cindy Holland, Brian Wright i Matt Thunell dali nam oraz naszemu serialowi ogromny kredyt zaufania i w ten sposób na zawsze zmienili nasze życie. Począwszy od pierwszego spotkania inwestycyjnego aż po premierę „Stranger Things 3” wszyscy pracownicy firmy Netflix zapewniali nam potrzebne wsparcie, pomoc, a przede wszystkim wielką swobodę artystyczną, o której zawsze marzyliśmy. Nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy widzom kolejne opowieści, ale najpierw oczywiście po raz kolejny zapraszamy do Hawkins!.

Informacje o serialu:

„Stranger Things” to serial oryginalny Netflix, którego twórcami są Matt i Ross Dufferowie. Za jego produkcję odpowiadają firmy Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment. Rolę producentów wykonawczych pełnią bracia Dufferowie, a także Shawn Levy i Dan Cohen z wytwórni 21 Laps Entertainment oraz Iain Paterson.

Matt i Ross Dufferowie:

Bliźniacy Matt i Ross Dufferowie przyszli na świat w Durham w stanie Karolina Północna. Swoją przygodę z filmem rozpoczęli jeszcze w trzeciej klasie podstawówki za sprawą rodziców, którzy podarowali im kamerę Hi8. Bracia studiowali w Dodge College of Film and Media Arts na Chapman University, który ukończyli w 2007 r. z dyplomami specjalizacji produkcja filmowa.

Po zakończeniu nauki bracia dali się poznać jako scenarzyści i reżyserzy kilku filmów krótkometrażowych, czym przyciągnęli uwagę wytwórni Warner Bros., która postanowiła kupić od nich scenariusz postapokaliptycznego horroru pt. „Hidden”, oraz M. Nighta Shyamalana, który zaproponował im napisanie scenariusza do kilku odcinków serialu „Miasteczko Wayward Pines” emitowanego w stacji Fox.

Matt i Ross Dufferowie
Matt i Ross Dufferowie

W miarę zdobywania coraz silniejszej pozycji w branży filmowej bracia zaczęli promować swój pomysł na serial „Stranger Things”, który miał stanowić hołd dla kinowej estetyki lat 80. Projektem zainteresowała się firma Netflix i latem 2016 r. na platformie udostępniono wszystkie odcinki sezonu pierwszego. Świat po raz pierwszy poznał wówczas serial, którego scenarzystami, reżyserami i showrunnerami byli bracia Dufferowie i który błyskawicznie stał się globalnym fenomenem oraz ulubieńcem tak widzów, jak i krytyków.

Serial „Stranger Things” zdobył ponad 50 nominacji, w tym między innymi do tak prestiżowych nagród jak Emmy, Złote Globy, Grammy, SAG, DGA, WGA, BAFTA, nagroda Amerykańskiej Gildii Scenografów czy nagroda People’s Choice.

źródło: informacja prasowa