„Pause: Interactive Meditation” – pomedytuj palcem na smartfonie

Przesuwanie palcem po ekranie zazwyczaj nie jest trudnym zadaniem, jednak w przypadku „Pause: Interactive Meditation” sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Pause: Interactive Meditation

Tutaj ruchy musisz wykonywać bardzo, bardzo powoli przez 10 minut i nie możesz zatrzymać się ani na chwilę, aby sprawdzić, ile czasu jeszcze pozostało. Ćwiczenie może więc okazać się zaskakująco karkołomne. Czy uda Ci się dotrwać do końca sesji już za pierwszym razem?

Jeśli — tak jak my — lubisz wykonywać wiele czynności jednocześnie, to zadanie nie będzie proste. Może jednak przynieść wiele korzyści, więc chwyć iPhone’a do ręki i… odpręż się!
Podążanie palcem za plamą jest zaskakująco wyciszające.

W Pause: Interactive Meditation wszystko sprowadza się do zatrzymania się, skoncentrowania i wyciszenia myśli. Dzięki prostemu interfejsowi medytację możesz rozpocząć od razu — bez wykonywania zbędnych czynności.

Choć domyślnie sesje dla początkujących trwają 10 minut, medytować możesz w zasadzie bez ograniczeń. Ponadto Pause automatycznie synchronizuje się z aplikacją Zdrowie, co umożliwia gromadzenie i śledzenie statystyk dotyczących medytacji.

Może Cię zainteresować także:

Mobilne Namaste! – czyli joga dla każdego w smartfonie

Wypróbuj jedną z 10-minutowych sesji medytacyjnych i śledź swoje statystyki w aplikacji „Zdrowie”.

Twoje zadanie jest proste: podążaj palcem za pływającą kropką, aż cały ekran wypełni się kolorem. Wskazówka: zacznij zadanie, dopiero kiedy plama przybierze Twoją ulubioną barwę — to na nią będziesz patrzeć przez kilka minut. Jeśli za bardzo się pospieszysz, otrzymasz ostrzeżenie. Z kolei zbyt powolne ruchy wstrzymają medytację. O możliwości ponownego rozpoczęcia zabawy danego dnia poinformuje Cię dźwięk dzwonu.

Zrzuty ekranu z aplikacji „Pause: Interactive Meditation”
Zrzuty ekranu z aplikacji „Pause: Interactive Meditation”

Eksperyment przeprowadzony przy użyciu czujnika tętna zegarka Apple Watch wykazał, że 10-minutowa sesja w pozycji siedzącej z Pause pomaga obniżyć tętno z 80 do 65 uderzeń na minutę — nawet pośród zgiełku panującego w biurze.

W połowie medytacji Pause: Interactive Meditation zachęca do zamknięcia oczu. Zrób to, a poczujesz, jakby czas się zatrzymał. Posłuchaj lekkiej muzyki i śpiewu ptaków — i za żadne skarby nie otwieraj oczu ani na chwilę. Zaserwuj sobie chwilę wyciszenia, na którą zasługujesz!

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska