Instagram uruchamia swój komunikator o nazwie Threads

Startuje nowa aplikacja o nazwie Threads do wysyłania wiadomości tylko do bliskich przyjaciół na Instagramie – widać ten rynek jeszcze nie jest wystarczająco nasycony…

Threads - komunikator mobilny od Instagrama

Instagram zaprojektował nowy komunikator mobilny Threads w ten sposób, aby można było kontaktować się za pomocą niego tylko z bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Ta cecha ma odróżniać tę aplikację od innych komunikatorów dostępnych dla wszystkich.

Będzie to aplikacja towarzysząca Instagramowi i pozwoli użytkownikom szybko udostępniać zdjęcia, wiadomości i filmy swoim „bliskim przyjaciołom”. Ponieważ jest to lista bliskich znajomych, aplikacja będzie regularnie udostępniać lokalizację i status.

Kontakt z Threads zaczyna się od aparatu, który jest pierwszą rzeczą, którą zobaczy użytkownik po otwarciu aplikacji. Nie ma żadnych filtrów do wyboru, więc zdjęcia i filmy będą nieco prostsze w porównaniu do standardowej aplikacji Instagrama. Istnieją konfigurowalne skróty, dzięki którym udostępnianie treści jest jeszcze łatwiejsze, nawet pozwalając użytkownikom na umieszczenie wybranych kontaktów (dwóch lub trzech z nich) na dole aplikacji aparatu.

Udostępnianie zawartości jest szybkie i łatwe: wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać wideo, następnie należy stuknąć zdjęcie kontaktu, do którego chcesz wysłać tę zawartość, i na koniec przesunąć palcem w górę.

Przeczytaj także:

Liczba użytkowników popularnych serwisów społecznościowych (3Q 2019)

Skrzynka odbiorcza w aplikacji Threads jest podobna do skrzynki odbiorczej w aplikacji Instagram. Instagram mówi, że lista bliskich znajomych na Instagramie zwykle zawiera od jednej osoby do tuzina kontaktów, więc ludzie nieliczne listy. W tej skrzynce odbiorczej będą prezentowane tylko wiadomości od osób znajdujących się na liście bliskich znajomych.

Istnieje również osobny ekran statusu. Będzie to działało podobnie do tego, jak kiedyś działały serwisy takie jak AOL, dając wgląd w czasie rzeczywistym, aby sprawdzić, czy twoi bliscy znajomi są w stanie rozmawiać w danym momencie, czy nie. Użytkownicy będą mogli wybrać emoji i wpisać kilka słów lub wybrać spośród wstępnie wypełnionych komunikatów o stanie, aby poinformować innych, czy mogą rozmawiać, czy nie. Istnieje również funkcja „automatycznego statusu”.

Threads - komunikator mobilny od Instagrama
Zrzuty ekranu z aplikacji Threads

Jeśli włączysz automatyczny status, Threads będzie prosić o Twoją lokalizację, dane dotyczące ruch, poziomu naładowania baterii i stanu połączenia sieciowego telefonu, aby określić kontekst, który chcesz udostępnić. Na przykład Auto Status może użyć Twojej dokładnej lokalizacji, aby pokazać znajomym, że jesteś „w kawiarni”.  Auto Status może wykryć, że jeździsz na rowerze i ustawić status na „W ruchu”. Zanim to włączysz, dowiesz się, o jakie informacje prosi Auto Status, i zostaniesz poproszony o wyraźną zgodę. Auto Status nie udostępni znajomych Twojej dokładnej lokalizacji, a gdy Threads wyśle informacje o lokalizacji na nasz serwer w celu wyszukania lokalizacji, nie są one tam przechowywane – informacje te są przechowywane tylko na Twoim urządzeniu przez ograniczony czas. Jest również usuwany, jeśli usuniesz wątki.

Komunikator mobilny Threads jest dostępny od dziś na całym świecie na urządzenia s systemami iOS i Android. Instagram zapowiedział również, że wiadomości Instagram Direct pozostaną.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Instagram Info Center