Jak przedłużyć ważność mLegitymacji?

Korzystasz z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej? Sprawdź, jak przedłużyć jej ważność w aplikacji mobilnej mObywatel.

Jak przedłużyć ważność mLegitymacji szkolnej?

W związku z informacjami jakie pojawiły się w mediach jakoby szkoły miały problem z przedłużaniem mLegitymacji, Ministerstwo Cyfryzacji informuje, w jaki sposób szybko i łatwo przedłużyć ich ważność?

Ważność mLegitymacji można przedłużyć:

  • uczeń może wybrać w aplikacji mObywatel mLegitymację Szkolną, następnie funkcję Więcej a z menu, które się wyświetli „Przedłuż ważność”. W ten sposób aplikacją należy zeskanować kod, który wydaje szkoła.
  • z poziomu szkoły: sekretariat lub osoba uprawniona wystawia kod w systemie mLegitymacji – korzystając z podobnych funkcji jak przy wystawianiu nowej legitymacji.

Wystawienie nowych kodów QR dla mLegitymacji danej szkoły nie powinno zajmować więcej niż 30 minut. Faktem jest, że mLegitymację, podobnie jak standardowy dokument, można wystawić do 30 września kolejnego roku.

Na ponad 3 tysiące szkół, które zgłosiły się do programu mLegitymacja Szkolna – we wrześniu odnotowano zaledwie 10 zgłoszeń dotyczących pomocy przy przedłużaniu mLegitymacji. Dziennie wydawanych jest blisko 500 nowych mLegitymacji.

Przeczytaj także:

E-recepty dostępne już w aplikacji mObywatel na Androida

Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia dla szkół specjalną infolinię, która zapewnia wsparcie przy wydawaniu i przedłużaniu mLegitymacji. W portalu dla szkół zostanie opublikowana również dodatkowa, rozszerzona instrukcja przedłużania i wydawania mLegitymacji.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji