Mudita Pure, czyli kompromis między życiem a technologią

Stworzona przez założyciela CD Projekt minimalistyczna komórka Mudita Pure to nowoczesne podejście do klasycznego telefonu, stworzone dla medytujących.

Mudita Pure

Założyciel firmy CD Projekt stojącej za grą „Wiedźmin” Michał Kiciński stworzył firmę Mudita stojącą za nowym produktem o nazwie Mudita Pure. Urządzenie to „ascetyczny” smartfon, który nie będzie rozpraszał powiadomieniami, posiada wyświetlacz E-Ink oraz bardzo niski współczynniki SAR. przy tym, telefon posiada wszystkie niezbędne funkcje.

Klasyczna komórka w nowoczesnym wydaniu powstała, aby zachować harmonię pomiędzy korzystaniem z technologii a harmonią i życiem w realnym świecie.

Mudita Pure pozwoli Ci zadzwonić, napisać SMS-a a do tego twórca dodał kilka innych funkcji, które według niego mogą się przydać. Szczególnie tym, którzy lubią zachować dystans do nowych technologii, ale jednocześnie nie chcą czuć się wykluczeni technologicznie. Na Mudita Pure nie sprawdzisz co słychać u znajomych na Facebooku czy Instagramie, nie zagrasz też w gry mobilne – ale za to, jest to doskonałe narzędzie do medytacji. Komórka nie ma także żadnej przeglądarki internetowej, więc zapomnijcie o „pytaniu Google’a” w kryzysowych sytuacjach.

Projekt ma zainspirować użytkowników do zdrowszego trybu życia w świecie przepełnionym nowymi technologiami i coraz nowszymi urządzeniami mającymi ogromny wpływ na nasze codzienne życie.

Dzięki ekranowi E Ink oraz niskiemu współczynnikowi absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) całego telefonu, Medita Pure ma w najniższym stopniu oddziaływać na nasz organizm. Nie znajdziesz tutaj klawiatury dotykowej, zamiast tego klasyczną klawiaturę mechaniczną z 15 przyciskami na panelu głównym.

https://youtu.be/58bJLakzVPo

Wśród dodatkowych funkcji i opcji znajdziesz: wejście na słuchawki (3,5 mm), odtwarzacz muzyki, latarkę i minutnik. To najważniejsze funkcje, które mają pomóc w medytacji.

Oprócz tego twórcy nie zapomnieli o: książce adresowej z kontaktami, kalkulatorze, kalendarzu, budziku, notatniku czy dyktafonie.

Ekran E Ink w telefonie Mudita Pure
Wyświetlacz E Ink

Jednak najważniejszą zaletą tego telefonu komórkowego jest akumulator (1900 mAh), który ma wytrzymać nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Z tak długo wytrzymująca baterią można zaszyć się w buszu i medytować przez ponad tydzień… Bez strachu przed całkowitym odcięciem od świata zewnętrznego. Bateria jest w pełni naładowana po 6 godzinach.

Urządzenie ma mieć możliwość działania z sieciami komórkowymi aż w 180 krajach na świecie.

Najważniejsze funkcje telefonu Mudita Pure
Najważniejsze funkcje telefonu Mudita Pure

Urządzenie można zamawiać w przedsprzedaży na Kickstarterze – pierwsza pula jest tańsza o 40 proc. W ciągu pierwszego dnia projekt zebrał aż 160 tys.dolarów – o 60 proc. więcej niż założono minimalną kwotę. Poza zbiórką Mudita Pure będzie kosztować 369 dolarów.

Przeczytaj także:

The Light Phone to baaardzo minimalistyczny telefon

źródło Kickstarter (dzięki Ewa!)