Bolt ogłasza Green Plan i wprowadza kategorię Tesla

Przewoźnik Bolt ogłosił, że z każdego przejazdu część pieniędzy przeznaczy na projekty wspierające ochronę środowiska, a teraz wprowadza w aplikacji także nową kategorię Tesla.

Rusza kategoria Tesla  w aplikacji Bolt

Firma Bolt ogłosiła Green Plan – długoterminowe zobowiązanie do zminimalizowania wpływu na środowisko poprzez równoważenie emisji dwutlenku węgla generowanego przez swoje samochody.

Pierwszy krok: z każdego przejazdu Boltem część pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie projektów neutralizujących emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu za każdym razem, gdy zamawiasz przejazd Boltem, wspierasz projekty w różnych regionach świata.

Kolejny krok: W sobotę na facebookowym profilu firmy możemy przeczytać, że przewoźnik idzie za ciosem i wprowadza nową kategorię przyjaznych dla środowiska samochodów elektrycznych – TESLA. Kategoria uruchomiona jest na próbę w zależności od Twojego zaangażowania.

Przeczytaj także: Za przejazd z Boltem zapłacisz także przez Apple Pay!

Bolt jest największą platformą ride-hailingową w Europie, która dobrowolnie zobowiązuje się do kompensacji emisji CO₂

Od dziś każdy przejazd Boltem w Europie będzie w 100% neutralny dla środowiska. Kiedy więc decydujesz się na jazdę Boltem, decydujesz się także na walkę ze zmianami klimatu – i to bez dodatkowych kosztów po Twojej stronie. Innymi słowy podróż z Boltem stanie się teraz bardziej ekologiczna!

Wpis o Tesli z 28.09.2019 godz. 10:05
Wpis o Tesli na profilu Bolt (Facebook, 28.09.2019 godz. 10:05)

Co dokładnie zakłada green Plan?

  • Zrównoważenie wkładu Bolt w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025 r.
  • Zmniejszenie europejskich emisji CO₂ poprzez uruchomienie większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów i zrównoważenie emisji biur Bolt na całym świecie w 2020 roku.
  • Stworzenie bardziej ekologicznych miast poprzez uruchomienie większej liczby skuterów elektrycznych w wielu lokalizacjach, a także umożliwienie pasażerom Bolt przekazywanie darowizn na cele ekologiczne w samej aplikacji.

Transport w obecnej formie jest jednym z największych czynników przyczyniających się do emisji gazów cieplarnianych. Bolt jest rosnącą częścią tego ekosystemu, w związku z czym czuje się odpowiedzialny za przedstawienie chociaż częściowego rozwiązania problemu.

Green Plan ma być także przykładem do naśladowania dla innych firm, dzięki czemu wszyscy będziemy mogli dzielić odpowiedzialność za postęp.

Co to dla Ciebie znaczy?

Jeśli chodzi o korzystanie z aplikacji Bolt – nie zmieni się nic. Nie zapłacisz też ani grosza więcej, niż do tej pory. Po prostu wybierz aplikację Bolt i używaj jej zawsze i wszędzie, gdy potrzebujesz przejazdu.

Odbierz kupon na 10 zł do wykorzystania podczas pierwszego przejazdu Bolt (Taxify) w całej Polsce!

Wejdź do aplikacji i z Menu wybierz zakładkę Promocje. W polu Kod promocyjny wpisz FCJLE a otrzymasz 10 zł na pierwszy przejazd.

Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy w Bolt
Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Bolt (Taxify)

Aplikacja Bolt (Taxify) dostępna jest za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa