W Warszawie powstaje nowy region Google Cloud

Google zawarło strategiczne partnerstwo z polskim Operatorem Chmury Krajowej (OChK), dzięki czemu będzie pomagać rodzimym firmom ze wszystkich branż, w tym uznanym liderom w wielu sektorach, w pełnym wykorzystaniu tego, co oferuje technologia chmury obliczeniowej.

Region Google Cloud w Warszawie

Technologie cyfrowe stają się kolejnym motorem wzrostu polskiej gospodarki. Aby firmy różnej wielkości były gotowe wykorzystać ich potencjał, Polska musi posiadać silne zaplecze technologiczne oraz łatwy dostęp do innowacji.

Operator Chmury Krajowej stanie się dystrybutorem usług Google Cloud w Polsce i będzie budować potencjał usług zarządzanych wokół Google Cloud. Dzięki partnerstwu z OChK będziemy mogli zwiększyć wsparcie dla polskich przedsiębiorstw, zapewniając im zaawansowaną infrastrukturę i oprogramowanie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Wspólnym celem jest przyspieszenie wdrażania technologii chmurowej zarówno przez duże, jak i małe przedsiębiorstwa w całym kraju. Przeszkoleni zostaną również eksperci mający wspomagać firmy w korzystaniu z chmury, zapewniając im odpowiednią wiedzę i rady, jak zmaksymalizować możliwości i korzyści Google Cloud.

Przeczytaj także:

Google Cloud pomaga chronić zagrożone gatunki zwierząt

W ramach działań w Polsce, otworzony zostanie również region Google Cloud w Warszawie – czyli hub infrastruktury i oprogramowania dedykowany dla klientów biznesowych. Wraz ze stworzeniem nowego regionu, klienci Google Cloud, działający w Polsce i okolicznych krajach regionu, zyskają dostęp do infrastruktury zapewniającej szybki czas reakcji i wysoką wydajność pracy w chmurze oraz przetwarzania danych. Region ten będzie posiadał trzy strefy dostępowe, chroniąc przed zakłóceniami usług. Będzie też obsługiwał wszystkie kluczowe produkty w portfolio Google Cloud, m.in.: Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner i BigQuery.

Google Cloud i Chmura Krajowa wspierają rozwój polskich firm

Rozwój infrastruktury cyfrowej to dla Google’a kluczowy obszar inwestycji, który zapewnia działanie wszystkich naszych produktów. Na całym świecie klienci Google Cloud mogą obecnie korzystać z 20 regionów i 61 stref dostępności. Gdy region w Warszawie zostanie uruchomiony, będzie częścią globalnej sieci całkowicie bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury. Więcej informacji o lokalizacjach infrastruktury Google Cloud znajduje się tutaj.

Dzisiejsze ogłoszenie to kolejny krok realizujący zobowiązanie do wspierania rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce. Podczas tegorocznej wizyty w Warszawie, Sundar Pichai, prezes Google, ogłosił też, że przeznaczy 20 milionów dolarów na realizację programów rozwoju umiejętności cyfrowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum badań i rozwoju w Warszawie z roku na rok dynamicznie się rozwija, zatrudniając coraz więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują nad globalnymi rozwiązaniami chmury obliczeniowej.

Polska jest obecnie krajem, w którym transformacja cyfrowa dynamicznie przyspiesza. Strategiczne partnerstwo z OChK i otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie to elementy naszego zaangażowania w rozwój technologiczny polskiej gospodarki i cyfryzację przedsiębiorstw. Ułatwi to rodzimym firmom rozwój i tworzenie nowych produktów i usług, z korzyścią dla swoich klientów.

źródło: informacja prasowa