Apple wydało aktualizację iOS 12.4.2 dla starszych iPhone’ów i iPadów

Jeżeli używasz starszego iPhone’a lub iPada, których nie można zaktualizować do iOS-a 13, to koniecznie zaktualizuj go do iOS 12.4.2.

iOS 12 (logo/ikona)

Chociaż iOS 13 jest dostępny od tygodnia, Apple wydało dziś aktualizację iOS 12.4.2 zaprojektowaną dla tych, którzy nadal używają wersji iOS 12 na urządzeniach, których nie można zaktualizować do najnowszej wersji systemu iOS 13 lub iOS 13.1.

Apple udostępniło wersje systemu iOS 12.4.2 dla iPada Air, iPada mini 2, iPada mini 3, iPhone’a 5, iPhone’a 6, iPhone’a 6 Plus i iPoda touch szóstej generacji, które nie są kompatybilne z systemem iOS 13.

Aktualizację iOS 12.4.2 można pobrać bezprzewodowo (w trybie OTA) na powyżej wymienione urządzenia, otwierając aplikację Ustawienia, wybierając sekcję Ogólne i stukając w Uaktualnienia.

Nie jest jasne, co jest zawarte w poprawce systemu iOS 12.4.2, ale prawdopodobnie jest to aktualizacja zabezpieczeń, która dodaje ważne poprawki bezpieczeństwa dla starszych urządzeń, które nie były w stanie uzyskać tych aktualizacji, które zostały zawarte w najnowszym oprogramowaniu systemowym.

źródło: MacRumors