1 na 5 urządzeń z iOS-em ma już zainstalowany system iOS 13

Co piąte kompatybilne z systemem iOS urządzenie mobilne firmy Apple ma już zainstalowany najnowszy system iOS 13!

Udział wersji systemu iOS (stan na 26 września 2019 roku)
Udział wersji systemu iOS (stan na 26 września 2019 roku)

Według danych firmy Mixpanel obecnie aż 20,27% użytkowników korzysta z najnowszej wersji systemu iOS 13, który miał swoją premierę dokładnie tydzień temu. Tymczasem 74,66% korzysta wciąż z zeszłorocznego systemu iOS 12, a pozostałe 5,08% korzysta z wcześniejszej wersji iOS-a. Jest to całkiem niezły początek dla nowego mobilnego systemu operacyjnego Apple’a przeznaczonego na iPhone’y i iPoda touch.

Dane opierają się na wizytach w witrynach i aplikacjach, które zawierają pakiet analityczny Mixpanelu. Chociaż nie jest to w 100% odzwierciedlenie udziałów iOS-a w rynku, dane zebrano z około 200 mln rekordów, co zapewnia dużą dokładność.

Ostatni raz Apple opublikowało oficjalne dane udziału wersji systemu iOS w sierpniu. W tym czasie było jeszcze kilka tygodni przed publicznym debiutem iOS-a 13. Ale do tego czasu aż  88% użytkowników korzystało z iOS-a 12. Udział ten wzrasta, jeśli pod uwagę weźmiemy tylko użytkowników z urządzeniami wydanymi w ciągu ostatnich czterech lat.

Apple wypuściło iOS 13 tydzień temu, 19 września. Wygląda na to, że debiut jest imponujący.

Sukces dystrybucji systemu Apple’a jest tym większy, jeśli porównamy go z koszmarnie rozdrobnionym udziałem wersji systemu Android. Dane Google’a pokazują, że najczęściej używaną wersją Androida jest obecnie Marshmallow, który wydany został w 2015 roku, i jest używany tylko przez 16,9% użytkowników urządzeń z Androidem…

Porównując te dwa ekosystemy można powiedzieć, że najnowsza wersja systemu iOS 13 pokonała czteroletnią najpopularniejszą wersję Androida w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Powodem tej różnicy jest skomplikowany system aktualizacji, który Google stosuje dla Androida. Dzięki przeprojektowanym wersjom systemu operacyjnego oraz setkom różnych firm i modeli telefonów znacznie trudniej jest doprowadzić do sytuacji, aby większość korzystała z najnowszej wersji systemu

iOS 12 zainstalowano na 10% urządzeń w 48 godzin

To dziwne, że przez tyle lat firmie Google nie udało się skopiować tak dobrze funkcjonującego systemu aktualizacji, jaki ma Apple. Niezależnie od tego, czy chodzi o dodawanie nowych funkcji, czy eliminowanie błędów, posiadanie najnowszej wersji systemu to fajna rzecz!

Czy zaktualizowałeś już iPhone’a do systemu iOS 13? Daj nam znać w komentarzach poniżej co sądzisz o najnowszym iOS-ie?

źródło: Cult of Mac via Mixpanel iOS 13 adoption