Abonenci sieci Play mogą płacić za telefon i Netflixa na jednym rachunku

Teraz płatność za subskrypcję w polskiej wersji serwisu Netflix można dodać do rachunku za telefon komórkowy w sieci Play.

Długoterminowe partnerstwo największego w Polsce operatora sieci komórkowej, Play oraz światowego lidera wśród serwisów streamingowych firmy Netflix, wchodzi na kolejny poziom.

Już teraz na platformie dostępna jest nowa opcja płatności, dzięki której klienci Play zakładający konto na stronie Netflix.pl, będą mogli połączyć rachunek za telefon z rachunkiem za subskrypcję Netflix. Play jest pierwszym operatorem w Polsce, który oferuje swoim klientom integrację swoich usług z kontem Netflix.

Dzięki bliskiej współpracy obu firm, abonenci Play podczas zakładania konta bezpośrednio na stronie Netflix.pl, będą mogli wybrać rachunek operatora jako metodę płatności za subskrypcję. Klient wybierając płatność z Play, połączy swoje rachunki, dzięki czemu obciążenie za subskrypcję w serwisie Netflix będzie przesłane do Play i pojawi się na rachunku za usługi operatora. Klient w dowolnym momencie może zmienić formę płatności na inną lub wyłączyć usługę.

Przeczytaj także: Play uruchomiło oficjalnie usługę telewizyjną Play Now TV

Play rozpoczął współpracę z Netflix już pod koniec 2018 roku, klienci operatora po raz pierwszy otrzymali możliwość połączenia rachunków i opłatę za subskrypcję Netflix na rachunku Play, dzięki opcji „Płacę z Play” w aplikacji Play24 i na 24.play.pl.

Jak włączyć usługę Netflix – płacę z Play?

Aktywacji dokonasz w aplikacji Play24 lub na stronie www.24.play.pl, a następnie zostaniesz przekierowany do Netflix, aby dokończyć proces. Żeby aktywować promocję wykonaj następujące kroki:

  1. Wejdź do aplikacji Play24 lub na 24.play.pl.
  2. Przejdź do sekcji Telewizja i wideo.
  3. Wybierz usługę Netflix – płacę z Play i włącz ją, a następnie potwierdź aktywację usługi.
  4. Przejdź do serwisu Netflix i zarejestruj się.
Jak włączyć „Netflix – płacę z Play”?
Jak włączyć „Netflix – płacę z Play”?

Jednocześnie uruchomiono specjalną promocję, dzięki której abonenci mogli zyskać półroczny dostęp do Netflix w prezencie. Kolejnym etapem partnerstwa było wprowadzenie do oferty Play urządzenia TV BOX z dostępem do aplikacji Netflix. Dodano także przeznaczony platformie przycisk na pilocie, dzięki czemu uruchomienie aplikacji i korzystanie z jej bogatej oferty filmów i seriali było jeszcze prostsze i przyjemniejsze. W tym przypadku klienci Play również mogli od razu cieszyć się integracją rachunków.

Teraz opcja wspólnych płatności pojawi się także na platformie Netflix. Warunkiem skorzystania z nowej formy rozliczenia jest posiadanie w Play oferty abonamentowej. Warto pamiętać, że włączana blokada zakupów mobilnych uniemożliwia korzystanie z tego rozwiązania.

Konfiguracja płatności za Netflixa
Ekran konfiguracji płatności za Netflixa (krok 3/3)

Więcej szczegółów odnośnie Netflix w Play można znaleźć na stronie internetowej z usługami operatora.

Może Cię zainteresować:

Play Homebox TV – nowa oferta łączona sieci Play w skrócie

źródło: informacja prasowa