Ile ważą nowe modele zegarków Apple Watch Series 5?

Który model smartwatcha Apple Watch Series 5 jest najlżejszy, a który najcięższy? Sprawdź porównanie wag nowych modeli Apple Watcha 5 wykonanych z aluminum, tytanu, ceramiki i stali nierdzewnej.

Poniżej znajdziesz porównanie wag wszystkich modeli zegarków Apple Watch Series 5 (40 i 44 mm) wykonanych z aluminium, tytanu, ceramiki oraz stali nierdzewnej – takie zestawienie z pewnością przyda Ci się, jeśli rozważasz zakup najnowszego smartwatcha 5. generacji od Apple’a. Przypomnijmy, że nowe zegarki App Watch Series 5 zadebiutowały wraz z nowymi iPhone’ami 11 i iPadem, podczas dorocznej konferencji, która odbyła się w tym tygodniu.

Wraz z nadejściem zegarka Apple Watch Series 5, Apple dodało nową kopertę wykonaną z tytanu. Niestety w polskim sklepie internetowym firmy modele tytanowy oraz ceramiczny nie są dostępne. Niemniej w amerykańskim sklepie cena modelu wykonanego z tytanu jest taka sama jak modelu ze stali nierdzewnej, w przeciwieństwie do ceramicznego Apple Watch Edition.

Ostatecznie zegarek Apple Watch Series 5 ze stali nierdzewnej i tytanu wyglądają całkiem podobnie i z pewnością są znacznie bardziej wytrzymałe niż te z aluminium i ceramiki. Warto jednak rozważyć najtańsze i najlżejsze modele wykonane z aluminium. Waga poszczególnych kopert znacznie różni się od siebie, a różnica między najlżejszą a najcięższą kopertą wynosi aż ponad 10 g.

Nie miałem okazji porównać, czy 10 g różnicy na nadgarstku jest bardzo odczuwalne, ale z pewnością im lżejszy przedmiot noszony na ręce, tym lepiej?

Choć tytanowy Apple Watch Edition jest wyjątkowo wytrzymały, dość lekki i estetyczny, to jest aż o 400 USD droższy od podstawowego modelu wykonanego z aluminium. Dla tytanowego Apple opracowało dodatkowo specjalną powłokę powierzchniową, która zapobiega żółknięciu, plamieniu i pozostawianiu odcisków palców.

Porównanie wag nowych zegarków Apple Watch Series 5 (40 i 44 mm)
Porównanie wag nowych zegarków Apple Watch Series 5 (40 i 44 mm wg materiału koperty)

W przypadku zegarka Apple Watch Series 5 (40 mm) wagi są następujące:

  • Aluminium: 30,8 g
  • Tytan: 35,1 g
  • Ceramika: 39,7 g
  • Stal nierdzewna: 40,6 g

Oczywiście warianty 44 mm są nieco cięższe ze względu na dodatkowy rozmiar:

  • Aluminium: 36,5 g
  • Tytan: 41,7 g
  • Ceramika: 46,7 g
  • Stal nierdzewna: 47,8 g

Nowy zegarek Apple Watch Series 5 jest już dostępny w przedsprzedaży i trafi do sprzedaży 20 września 2019 roku. To wielki dzień dla Apple’a, ponieważ nowy iPad,  iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max będą także w sprzedaży.

Apple Watch Studio

Dzięki widżetowi Apple Watch Studio dostępnemu na stronie internetowej firmy Apple możesz dobrać odpowiednią kopertę i pasek dla siebie.

źródło: Apple via RedmondPie