Netflix ogłosił kolejny polski serial oryginalnego „W głębi lasu”

W 2020 roku odbędzie się premiera kolejnej polskiej oryginalnej produkcji od Netflixa zatytułowanej „W głębi lasu” na podstawie bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

„W głębi lasu” Netflix

Sześcioczęściowy serial wyreżyserowali Leszek Dawid (You are God) i Bartosz Konopka (Rabbit a la Berlin), a za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Wyprodukowała go ATM Grupa, przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Anna Nagler (The Coldest Game) dołączyła do ekipy jako producent kreatywny, a Andrzej Muszyński i Harlan Coben jako producenci wykonawczy serialu.

Serial W głębi lasu (tytuł oryg. The Woods) to kolejna współpraca między Harlanem Cobenem i Netflixem, która uzupełnia nadchodzącą brytyjską serię The Stranger i hiszpańską serię El Inocente.

Akcja serialu W głębi lasu rozgrywa się w dwóch przedziałach czasowych: w 1994 i 2019 roku.  Opowiada historię warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który wciąż jest w żałobie po stracie swojej siostry sprzed dwudziestu pięciu lat – od tej nocy, kiedy weszła do lasu na letnim obozie i nigdy więcej nie wróciła. Nowe odkrycia dotyczę chłopca, który zniknął wraz z siostrą Pawła, ujawnia dowody, które dają nowe światło na temat tajemniczego zniknięcia. Wraz z rosnącą nadzieją, że jego siostra wciąż żyje, wracają niebezpieczne tajemnice z przeszłości rodziny…

— Jestem bardzo dumny ze współpracy z tą niesamowitą obsadą i ekipą z Polski – i pomagam w przedstawieniu ich wspaniałej pracy globalnej publiczności Netflix – powiedział producent i scenarzysta Harlan Coben.

Przeczytaj także:

„Kierunek: Noc” na podstawie książki Dukaja już w 2020 roku na Netfliksie

Leszek Dawid, reżyser: „W głębi lasu” to opowieść pełna tajemnic, którą będziesz chciał śledzić. Staraj się, jak możesz, zakopać nierozwiązane problemy z przeszłości, ale któregoś dnia powrócą. Fascynuje mnie sposób, w jaki serial radzi sobie z ideą beztroskiego dojrzewania. Patrząc wstecz na czas w twoim życiu, kiedy przeżyłeś swoje najpiękniejsze, ale jednocześnie najbardziej okropne doświadczenia. Poznanie prawdy. Nie możesz pójść dalej bez tego.

Bartosz Konopka, reżyser powiedział, że dla niego Paweł Kopiński jest postacią niezwykłą: Chciałbym być tak silny jak on. Wiele przeszedł w życiu – stracił bliskich, został porzucony i zdradzony – ale mimo to wciąż udaje mu się pozostać na nogach i walczyć; wierzy w innych ludzi i nie chce w nich stracić nadziei. Jeśli uda mu się pokonać własne demony, uznać swoje błędy, skonfrontować się z przeszłością, poszukać prawdy, znaleźć pokój i wybaczyć sobie, to wierzę, że ja też mogę to zrobić. To najbardziej zachęcający aspekt tej historii.

Michael Azzolino, dyrektor International Originals, Netflix powiedział: Cieszymy się, że możemy ogłosić, że nasza druga oryginalna polska produkcja będzie adaptacją podwójnej tajemnicy Harlana Cobena. ATM Grupa zgromadziła najwyższej klasy zespół producentów, pisarzy i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, dodając jednocześnie lokalne niuanse i specyfikę charakteru, aby ukończyć porywającą opowieść o utraconej niewinności i sile odkupienia.

Przeczytaj także: Pierwszy polski serial Netflixa pt. „1983” już 30 listopada [zwiastun]

źródło: informacja prasowa Netflix Media Center