Polaroid Lab pozwoli wydrukować zdjęcia z wyświetlacza telefonu

Nowe urządzenie Polaroid Lab służy do natychmiastowego drukowania zdjęć – wystarczy przyłożyć wyświetlacz smartfona do urządzenia.

Polaroid Lab

W dobie aparatów cyfrowych i smartfonów, jest coś atrakcyjnego w fizycznych zdjęciach. Przeszukiwanie zdjęć w celu znalezienia jednego idealnego zdjęcia spośród setek cyfrowych zdjęć i wydrukowanie go na lodówkę lub specjalną ramkę jest bardzo satysfakcjonujące.

Nowe urządzenie stacjonarne o nazwie Polaroid Lab pozwala to robić samodzielnie w domu, przekształcając pliki cyfrowe w klasyczne zdjęcia w stylu Polaroid. Ale to nie tylko drukarka. Polaroid Lab od Polaroid Originals jest określane jako „miniaturowa ciemnia stołowa”, wykorzystująca chemię do tworzenia obrazów, a nie tylko do drukowania.

Aby skorzystać z urządzenia, należy wybrać obraz ze smartfona za pomocą aplikacji Polaroid Originals, a następnie umieścić telefon ekranem do dołu na platformie urządzenia. Następnie należy nacisnąć przycisk, a obraz jest wyświetlany na kawałku filmu, tworząc natychmiastowe zdjęcie przy użyciu luster, świateł i chemii. Zdjęcie jest wysuwane z urządzenia i można cieszyć się najbardziej zabawną częścią Polaroidów – potrząsając nim, aby pojawiło się zdjęcie.

Może Cię zainteresować także: Polaroid Pop to współczesna wersja kultowego aparatu

Nowe urządzenia stanowi aktualizację drukarki Instant Lab firmy Impossible Project, pierwotnie projektu finansowanego z funduszy społecznościowych w 2012 roku. Projekt Impossible zmienił nazwę na Polaroid Originals w 2017 roku, a teraz tworzy aparaty retro, a także drukarki i filmy natychmiastowe.

Polaroid Lab trafi do sprzedaży 10 października 2019 roku w cenie za 130 USD w USA, 130 euro  w Europie i 120 GBP w Wielkiej Brytanii. Działa z urządzeniami z systemem iOS 11 lub nowszym oraz Androidem 7 lub nowszym.

przeczytaj również:

OneStep 2 odnowiony klasyczny aparat Polaroida

źródło: Engadget via Polaroid Originals