Spotify pozwala teraz na udostępnianie muzyki na Snapchacie

Udostępnianie utworów ze Spotify na Snapchacie to kolejny sposób, aby opowiedzieć światu o swoich ulubionych utworach i podcastach, których słuchasz.

Udostępnianie utworów ze Spotify na Snapchacie
Udostępnianie utworów ze Spotify na Snapchacie

Osoby uzależnione od Spotify będą mogły wkrótce udostępnić swoje ulubione utwory lub podcasty, których aktualnie słuchają, swoim znajomym ze Snapchata. Dzięki menu udostępniania utworów, albumów, list odtwarzania, profili artystów i podcastów będziesz mógł publikować wszystko, co Ci się spodoba ze Spotify na Snapchacie i w Snapchat Stories – oczywiście jeśli masz zainstalowaną tę aplikację.

Jeśli widzisz udostępnienie utworów ze Spotify na Snapchacie, możesz przesunąć palcem w górę od dołu ekranu i stuknąć, aby rozpocząć słuchanie rekomendacji swoich znajomych. Opcja udostępniania w aplikacji Snapchat będzie wkrótce dostępna w aplikacjach Spotify na iOS-a i Androida.

W ubiegłym roku Instagram umożliwił publikowania postów w InstaStories z innych aplikacji, w tym Spotify, a od zeszłego miesiąca możesz udostępniać fragmenty piosenek także na Facebooku.

Może Cię zainteresować także: Nowa funkcja Spotify pozwoli użytkownikom na wspólne słuchanie muzyki

W ramach nowej integracji Spotify pozwala Ci udostępniać Twoje ulubione piosenki, playlisty, jak również albumy i podcasty bezpośrednio w aplikacji Snapchat. Aby podzielić się piosenką ze znajomymi poprzez Snapchat, wystarczy wykonać trzy proste kroki:

  • Kliknij „udostępnij” (po prawej stronie ekranu) podczas słuchania dowolnego utworu, albumu lub podcastu.
  • Wybierz z listy rozwijanej „Snapchat”, w efekcie czego aplikacja otworzy nowy Snap z pełną grafiką albumu.
  • Wyedytuj i wyślij snap do kilku osób lub do swojej relacji!

W przypadku, gdy znajomy wyśle Ci Snapa z dołączoną piosenką, playlistą lub podcastem, możesz natychmiast rozpocząć przesłuchiwanie. Oto jak to działa:

  • Przesuń palcem od dołu w górę ekranu.
  • Kliknij kartę kontekstową z informacjami o utworze, wykonawcy, liście odtwarzania lub podcastu.
  • Spotify automatycznie odtworzy utwór lub playlistę!

Spotify nie jest pierwszą usługą muzyczną, w której dodano udostępnianie za pomocą Snapchata – iHeartRadio wprowadził tę opcję wraz z udostępnianiem Facebooka i Instagram Story w zeszłym miesiącu, twierdząc, że była to pierwsza platforma streamingowa zintegrowana ze wszystkimi trzema serwisami społecznościowymi. Inne usługi, w tym Tidal, oferują również udostępnianie na Instagram i Facebook Story.

źródło: Spotify Newsroom – Share What You’re Listening to on Spotify with Snapchat via Engadget