Samsung Galaxy Fold już dostępny – czy warto było czekać?

Firma Samsung ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Galaxy Fold – urządzenia, które tworzy nową kategorię technologii mobilnej.

Samsung Galaxy Fold

Począwszy od 6 września Galaxy Fold będzie dostępny w Korei, a w późniejszym terminie w wybranych krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii, w wersji Cosmos Black i Space Silver. Ponadto na wybranych rynkach urządzenie będzie gotowe na obsługę 5G, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszego standardu łączności sieciowej.

Galaxy Fold zaprojektowano, by inspirował nowe doświadczenia – gdy jest złożony, na jego zewnętrznym wyświetlaczu użytkownik jedną ręką uzyska wygodny dostęp do najważniejszych danych i funkcji, natomiast po rozłożeniu urządzenie oferuje wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,3 cala, który zapewnia nowe sposoby multitaskingu, oglądania wideo czy grania[1].

Ostatnie miesiące firma Samsung poświęciła na dopracowanie Galaxy Fold tak, by zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania. Poprawiono nie tylko konstrukcję urządzenia, ale przemyślano również proces prezentacji Galaxy Fold konsumentom.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Fold w całej okazałości na 4-minutowym wideo

Pierwszy w swoim rodzaju UX

Galaxy Fold łączy preferowane przez użytkowników cechy smartfonów i tabletów, czego efektem jest nowy rodzaj urządzenia mobilnego i jedyne w swoim rodzaju wrażenia z użytkowania – od nowatorskiej formy i materiałów po wyjątkowy, składany UX, wszechstronny aparat i wydajność klasy premium.

Firma Samsung nawiązała współpracę z partnerami, by zapewnić użytkownikom całkowicie nowe doświadczenie użytkowe, które zmieni sposób posługiwania się urządzeniami mobilnymi oraz pozwoli w pełni wykorzystać składany design oferujący dwa wyświetlacze: zewnętrzny i główny. W efekcie urządzenie otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości.

Galaxy Fold zmienia sposób rejestrowania, udostępniania i edycji treści mobilnych. Gdy urządzenie jest złożone, można nagrać krótki filmik, a następnie rozłożyć je, by obejrzeć wideo na większym wyświetlaczu. Funkcja App Continuity[2] płynnie przeniesie odtwarzaną treść z wyświetlacza zewnętrznego na główny. Z kolei Multi-Active Window umożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie w czasie rzeczywistym, co przekłada się na efektywną wielozadaniowość. W tym samym czasie można więc edytować nagranie, przeszukiwać galerię zdjęć i odbierać wiadomości od przyjaciół i współpracowników[3].

Dzięki obsłudze 5G, użytkownicy Galaxy Fold będą mogli w pełni wykorzystać największe prędkości oferowane przez operatorów na wybranych rynkach. Galaxy Fold 5G wspiera sieć nowej generacji, pozwalając błyskawicznie przesyłać i pobierać wideo, treści i bogate graficznie gry o wysokiej rozdzielczości. A dzięki dużemu wyświetlaczowi Infinity Flex o wielkości 7,3 cala, Galaxy Fold zmienia sposób, w jaki konsumenci bawią się i pracują.

Konsumenci, którzy kupią Galaxy Fold otrzymają ekskluzywny dostęp 24/7 do ekspertów firmy, którzy udzielą wsparcia zarówno online, jak i przez telefon. Firma Samsung dołoży starań, by proces obsługi konsumentów na każdym rynku był równie wyjątkowy jak samo urządzenie.

Więcej informacji na temat Galaxy Fold można znaleźć na: www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-fold/ .

Specyfikacja techniczna Galaxy Fold

 • Wyświetlacz główny: Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów i górnego wycięcia. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i górne wycięcie: 7,3” QXGA+ Dynamic AMOLED (4,2:3) Infinity Flex (2152*1536), 362 ppi
 • Wyświetlacz zewnętrzny: Wyświetlacz zewnętrzny: Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9), 720*1680, 399 ppi
 • Korpus
  • Złożony: 62,8 x 160,9 x 15,7 mm – 17,1mm, 276 g
  • Rozłożony: 117,9 x 160,9 x 6,9 mm – 7,6 mm (ekran), 276 g
 • Aparat
  • Aparat Selfie 10 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80˚
  • Podwójny aparat przedni: Aparat Selfie 10 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80, Aparat głębi RGB 8 MP: F1,9, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 85˚
  • Potrójny aparat tylny: Obiektyw ultraszerokokątny 16 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,0 μm, pole widzenia: 123˚, Obiektyw szerokokątny 12 MP: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1,5/F2,4, rozmiar pikseli: 1,4 μm, pole widzenia: 77˚, Teleobiektyw 12 MP: PDAF, F2,4, OIS, rozmiar pikseli: 1,0 μm, pole widzenia: 45˚, Podwójny OIS, zoom optyczny: oddalenie 0,5x i przybliżenie 2x, zoom cyfrowy do 10x, nagrywanie HDR10+, Tracking AF
 • Procesor ośmiordzeniowy 7 ㎚ 64 bity (2,84 ㎓ + 2,41 ㎓ + 1,78 ㎓)
 • Pamięć: 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.0) *Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od zainstalowanego fabrycznie oprogramowania.
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold – wygląd
 • Bateria
  • Model LTE: podwójna bateria o mocy (typowej) 4380 mAh*
  • Model 5G: podwójna bateria o mocy (typowej) 4235 mAh*’*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4135 mAh w przypadku modelu 5G i 4275 mAh w przypadku modelu LTE. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników. 
 • Ładowanie: obsługa szybkiego ładowania zarówno formie przewodowej, jak i bezprzewodowej*, Wireless PowerShare***Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC; ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA. **Bezprzewodowe PowerShare dotyczy wyłącznie smartfonów Samsung i innych marek obsługujących ładowanie bezprzewodowe WPC Qi takich jak Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5, urządzeń obieralnych takich jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3 i Galaxy Watch oraz słuchawek Galaxy Buds. Funkcja może nie działać w przypadku niektórych akcesoriów, etui i urządzeń innych marek. W zależności od otoczenia sieciowego może wpływać na zasięg lub transfer danych.
 • System Operacyjny: Android 9 (Pie)
 • Sieć 
  • Model LTE: Udoskonalona 2X2 MIMO, 6CA, LAA, LTE kat.18, Pobieranie do 1,2 Gbps / Przesyłanie do 150 MbpsModel 5G: Niesamodzielna (NSA), Sub6 *Może się różnić w zależności od rynku, operatora i dostawców usług.
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM 
 • Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB typu C, NFC, Lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou) *Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może nie być dostępne w niektórych krajach.
 • Karta SIM 
  • Model LTE: jedna karta eSIM i jedna karta Nano SIM
  • Model 5G: jedna karta Nano SIM
 • Czujniki: Pojemnościowy skaner linii papilarnych (boczny), Akcelerometr, Barometr, Czujnik żyroskopowy, Kompas, Czujnik Halla, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła RGB
 • Uwierzytelnienie
  • Typ blokady: wzór, PIN, hasło
  • Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznanie twarzy
  • *Galaxy Fold wyposażono w boczny pojemnościowy skaner linii papilarnych.
 • Audio: Głośniki stereo i będące elementem zestawu słuchawki Galaxy Buds 
 • Dźwięk przestrzenny dzięki technologii Dolby Atmos (w tym Dolby Digital, Dolby Digital Plus.)
 • Obsługa UHQ 32 bity &DSD64/128*, PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128
 • Odtwarzane formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF *Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.
 • Wideo: Odtwarzane formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Połączenie TV: Bezprzewodowe – Smart View (screen mirroring 1080 p przy 30 fps) / Przewodowe – obsługa DisplayPort przy użyciu USB typu C. Obsługa przesyłu wideo przy łączeniu za pomocą adaptera HDMI. (DisplayPort 4K UHD przy 60 fps)
 • Elementy zestawu: Galaxy Fold, Galaxy Buds, Kabel do transferu danych, Adapter podróżny, Otwieracz gniazda karty SIM, Złącze USB (OTG), Skrócona instrukcja obsługi, Etui Aramid Fiber Cover *Poszczególne elementy zestawu mogą nie być dostępne w zależności od zakupionego modelu bądź kraju / regionu zamieszkania. Wyłączając etui, czarne elementy zestawu dołączane są do czarnych urządzeń, natomiast białe do urządzeń we wszystkich pozostałych kolorach.

Może Cię zainteresować także:

Lego prezentuje swojego własnego Galaxy Fold z klocków!

*Wszystkie funkcjonalności, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie podane w niniejszym dokumencie, w tym między innymi korzyści, design, ceny, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości, mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

*Wszystkie podane w specyfikacji i opisy mogą się różnić od rzeczywistych specyfikacji i opisów produktu. Samsung zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian na tej stronie i w jej treści, w tym między innymi w odniesieniu do funkcjonalności, cech, specyfikacji, graficznego interfejsu użytkownika, obrazów, korzyści, designu, cen, komponentów, wydajności, dostępności, możliwości i wszelkich innych informacji o produkcie, bez uprzedzenia.

*Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.
*Dostępność kart eSIM może się różnić w zależności od kraju i operatora.
*Karta SIM sprzedawana osobno.

[1] Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów i górnego wycięcia. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i górne wycięcie.
[2] Wybrane aplikacje firm trzecich mogą nie wspierać tej funkcji.
[3] Wybrane aplikacje firm trzecich mogą nie wspierać tej funkcji.

źródło: informacja prasowa