System Windows 10 przeinstalujesz także z chmury

Wraz z aktualizacją systemu Windows 10 build 18970 będziesz mógł ponownie zainstalować świeżą kopię systemu operacyjnego bez lokalnej kopii ani nośników fizycznych.

Windows 10 build 18970

Do tej pory ponowna instalacja systemu Windows oznaczała użycie kopii lokalnej – zapisanej wersji systemu na specjalnej partycji na komputerze albo na dysku zewnętrznym (co wiązało się z pewnym ryzykiem uszkodzenia). Wkrótce świeżą wersję systemu operacyjnego Windows 10, podobnie jak od wielu już lat w przypadku systemu macOS Apple’a, będzie można pobrać z internetu – a konkretnie z chmury Microsoftu.

Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 (build 18970) będzie zawierać opcję „pobierz Windows”, która możesz użyć, gdy chcesz zresetować komputer do czystej kopii Windowsa. Będzie ona działała podobnie jak funkcja komputerów Mac. Wystarczy być podłączonym do sieci Wi-Fi lub użyć połączenia szerokopasmowego, aby pobrać nową instalację z chmury. Nie będziesz już potrzebować partycji kopii zapasowej ani dysku USB, aby przywrócić system.

Firma podkreśliła, że ​użycie nowej opcji ​spowoduje usunięcie zainstalowanych aplikacji i zapisanych na dysku danych. I pamiętaj, że to jest wersja przedpremierowa. Prawdopodobnie będziesz musiał poczekać, aż pojawi się dopracowana wersja, zanim zaufasz losowi twojego komputera w opcji w chmurze. Gdy jednak już nadejdzie, może ona zaoferować Ci cenne zabezpieczenie przed awarią, jeśli system Windows się posypie i będziesz chciał mieć czystą instalację Windowsa.

Więcej o opcjach odzyskiwania systemu Windows przeczytasz na stronach pomocy Windows 10.

Może Cię zainteresować także:

Windows 10 na 1. miejscu wśród systemów na desktopy (2018)

źródła: Wngadget via Windows Blog – Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18970