„Przybysze”, czyli gdyby tak nagle zjawiły się tysiące osób z różnych epok?

W serwisie HBO GO pojawił się pierwszy norweski serial science fiction pt. „Przybysze” wyprodukowany przez HBO Europe, w którym w dzisiejszych czasach spotykają się ludzie z epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX.

„Przybysze” (tyt. oryg. Beforeigners) HBO GO

Przybysze (tyt. oryg. Fremvandrerne, ang. Beforeigners) to nowy serial HBO, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości.

Pomysłodawcami i autorami scenariusza utrzymanego w humorystycznej konwencji serialu kryminalnego HBO Europe Przybysze są twórcy międzynarodowego przeboju telewizyjnego Lilyhammer – Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin. Serial wyreżyserował uznany norweski filmowiec Jens Lien. W rolach głównych wystąpili: Nicolai Cleve Broch (Rozgrzeszenie, Max Manus) oraz Krista Kosonen (Blade Runner 2049), którzy wcielą się w postać Larsa Haalanda i Alfhildr Enginnsdottir.

Przeczytaj także: Serial scandi-noir pt. „Wisting” na podstawie prozy Horsta

O czym jest serial „Przybysze”?

Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku.

Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przybyszami” nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne – przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu. Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji.

Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Przybysze”:

6-odcinkowy serial dostępny jest w serwisie HBO GO, a kolejne odcinki dodawane są co tydzień:

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO GO Polska