Co się kryje „W głowie Billa Gatesa” dowiemy się z miniserialu Netfliksa

Najnowszy miniserial dokumentalny pt. „W głowie Billa Gatesa” analizuje historię życia i kontrowersje związane z Billem Gatesem – premiera już 20 września 2019 r. w serwisie Netflix.

Miniserial dokumentalny: „W głowie Billa Gatesa”

Bill Gates to obok Steve’a Jobsa jedna z ważniejszych postaci związanych z rozwojem nowych technologii minionych lat– zapewne każdy kto używa Windowsa (i nie tylko) kojarzy nazwisko założyciela Microsoftu. Od momentu założenia firmy w 1975 r. Bill Gates pogrążył się w wielu różnych przedsięwzięciach związanych z innowacjami, filantropią i ogólnym globalnym rozwiązywaniem problemów.

W wyreżyserowanym przez Davisa Guggenheima miniserialu W głowie Billa Gatesa (tyt. oryg.  Inside Bill’s Mind) autorzy analizują historię, zachowania i filozofię pioniera technologii, jednocześnie wskazując jego wady zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Dzięki dogłębnym wywiadom z członkami rodziny Gatesa, bliskimi znajomymi i współpracownikami oraz samym Gatesem, widzowie z pewnością uzyskają pełne zrozumienie tego, co naprawdę dzieje się w umyśle człowieka, który wywarł namacalny wpływ na współczesną historię – nie tylko technologii.

Przeczytaj także: 

Biografia Tima Cooka w języku polskim ukaże się 14 sierpnia 2019 r.

Po odejściu ze stanowiska dyrektora generalnego Microsoftu w 2000 roku, Gates przesunął swój czas i znaczny intelekt w kierunku rozwiązania najbardziej uporczywych problemów na świecie. Serial oferuje bezpośrednie wywiady z Gatesem, który obecnie poszukuje unikalnych rozwiązań niektórych najbardziej złożonych problemów na świecie z takim samym poziomem optymizmu, ciekawości i zapału, który zainspirował go do stworzenia firmy Microsoft.

Obejrzyj zwiastun miniserialu „W głowie Billa Gatesa”:

Premiera trzyodcinkowego miniserialu zaplanowana jest na 20 września 2019 roku w serwisie Netflix. Już teraz możesz dodać ten tytuł do swojej listy, klikając na poniższy przycisk:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Deadline via Netflix