Pobierz uaktualnienie systemu iOS 12.4.1 z poprawkami zabezpieczeń

Apple wydało dziś małą aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.4.1, która wprowadza poprawki bezpieczeństwa i wydajności.

iOS 12.4.1 update

Aktualizacja systemu iOS 12.4.1 jest dostępna do porania na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, wybierz Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia. Podobnie jak w przypadku wszystkich aktualizacji iOS 12.4.1 można pobrać bezpłatnie bezpośrednio na iPhone’a lub iPada, po podłączeniu do sieci Wi-Fi i naładowaniu urządzenia powyżej 50%.

Dzisiejsza aktualizacja zawiera poprawkę luki, która pozwalała hakerom utworzyć jailbreaka dla aktualizacji systemu iOS 12.4, zgodnie z oficjalnym dokumentem wsparcia bezpieczeństwa Apple’a. Firma Apple naprawiła lukę w systemie iOS 12.3, ale przypadkowo go nie załatała w aktualizacji systemu iOS 12.4.

Po tym, jak hakerzy odkryli, że luka jest ponownie dostępna, utworzenie jailbreaka nie trwało zbyt długo. Problem z bezpieczeństwem spowodował również, że urządzenia z iOS-em były podatne na próby włamania, dlatego Apple prawdopodobnie szybko zadziałało, aby to naprawić.

Według informacji o wydaniu, aktualizacja zawiera „ważne aktualizacje bezpieczeństwa i stabilności” i jest zalecana dla wszystkich użytkowników.

Dzisiaj pojawiła się także aktualizacja systemu watchOS 5.3.1.

źródło: Apple