Sprawdź aktualny Open PageRank stron internetowych (sierpień 2019)

W zeszłym tygodniu (16 sierpnia 2019 r.) firma DomCop zaktualizowała otwartą bazę wartości stron internetowych Open PageRank.

Open PageRank (stan na sierpień 2019 r.)

Ostatnia aktualizacja Open PageRanku została przeprowadzona 20 maja br. Teraz niezależny wskaźnik wartości stron internetowych Open PageRank (OPR) został już po raz 3 uaktualniony w tym roku. Dzięki niemu można szacunkowo określić renomę/wartość dowolnej strony WWW, która jest aktualizowana,  istnieje dłużej niż pół roku i ma w miarę regularny ruch.

Wielu użytkowników zwróciło mi uwagę na to, aby zaznaczyć, że OPR nie jest miarodajnym wskaźnikiem określającym wartość strony w wyszukiwarkach internetowych, jednak według mnie jest pewną wartością, którą można porównywać i w miarę niezależnie odnosić do rankingów SEO. Jak każdy wskaźnik nie jest idealny i oczywiście można mieć do niego zastrzeżenia, ale warto na niego zwrócić uwagę.

OPR wprowadzono w 2017 roku i wykorzystuje do określania rankingu stron dane Open Source udostępnianych przez Common Crawl i Common Search. Jeśli porównamy wskaźniki z maja i sierpnia widać, że tylko nieznacznie różnią się od siebie, niemniej warto sprawdzić wskaźniki dla interesujących Cię serwisów i zobaczyć jak prezentują się w 10-stopniowej skali otwartego Page Ranku.

Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o SEO w WordPressie?

W jaki sposób sprawdzić aktualny open Page Rank stron WWW?

Za jednym razem możesz sprawdzić wartości OPR dla max 1000 witryn internetowych. W tym celu należy wkleić lub wpisać nazwy domen na stronie głównej serwisu OPR (każda domena musi być oddzielona przecinkiem, średnikiem lub enterem – w nowej linii).

Następnie należy kliknąć na przycisk „Get Page Ranks”. Wygenerowane dane możesz skopiować lub wyeksportować do pliku CSV, PDF lub wydrukować na drukarce.Poniżej możesz sprawdzić przykładowe wartoście Page Rank dla wybranych domen (stan na 21 sierpnia 2019 r.):

Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (sierpień 2019)
Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (sierpień 2019)

źródło: Open Page Rank