Spotify rozszerza ofertę Premium dla rodziny

Oferta Spotify Premium dla rodziny, po raz pierwszy od wprowadzenia, ulega zmianom, dzięki czemu użytkownicy dostaną dostęp do takich funkcjonalności jak kontrola rodzicielska, odnowione narzędzia do zarządzania kontami i spersonalizowane playlisty dla całej rodziny.

Spotify Family

Spotify Premium dla rodziny zadebiutowało na rynku w 2014 roku, by zaspokoić potrzeby rodzin w dostępie do niezrównanej jakości odsłuchu na żądanie i w zakresie słuchania muzyki bez reklam.

Oferta cieszy się nieustannie rosnącą popularnością, udowadniając, że domownicy uwielbiają zarówno słuchanie ulubionej muzyki, jak i dzielenie się nią ze swoimi najbliższymi.

Przeczytaj także: Nowa funkcja Spotify pozwoli użytkownikom na wspólne słuchanie muzyki

Po pięciu latach firma wprowadza innowacyjną ofertę, aby dostosować się do dzisiejszych wymagań rodzin. Ulepszony plan Premium dla rodziny sprawi, że domowe słuchanie muzyki i podcastów będzie przyjemniejsze, wyjątkowe i łatwiejsze w zarządzaniu dzięki takim funkcjonalnościom jak:

  • Kontrola rodzicielska: funkcja zasugerowana przez społeczność Spotify. Rodzice posiadający konto główne mogą kontrolować dostęp do kont podrzędnych za pośrednictwem filtra treści nieodpowiednich (Explicit Content Filter). Tylko posiadacze kont nadrzędnych mają możliwość zmiany filtru, więc subkonta nie będą w stanie samodzielnie kontrolować tego ustawienia.
  • Family Mix: wyłączny dostęp do spersonalizowanej playlisty składającej się z utworów, które lubi cała rodzina. Lista odtwarzania Family Mix jest regularnie aktualizowana, a użytkownicy mogą kontrolować, kto uczestnicy w każdej sesji, aby zoptymalizować wspólne momenty słuchania.
  • Family Hub: dzięki Family Hub właściciele kont głównych mogą zarządzać ustawieniami konta rodzinnego w jednym miejscu, w tym dodawać lub usuwać członków planu rodzinnego, zaktualizować adres i kontrolować, kto może odtworzyć treści nieodpowiednie dla dzieci.

Oferta Spotify Premium dla rodziny obejmuje sześć kont Premium dla członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. Posiadanie własnego konta umożliwia każdemu z członków planu rodzinnego na zapisywanie ulubionej muzyki, podcastów i playlist, a także na otrzymywanie rekomendacji Spotify opierających się na ich unikatowych gustach.

Spotify Premium Family
Spotify Premium Family

Rozszerzona oferta Premium dla rodziny od dziś dostępna jest w Irlandii. Wkrótce będzie ona wprowadzona również na wszystkich rynkach, gdzie plan Premium dla rodziny już funkcjonuje.

źródło: informacja prasowa