Naucz się chińskiego pisma z aplikacją mobilną „Scripts: learn how to write”

Bezpłatna aplikacja mobilna Scripts zamieni naukę języka chińskiego w doskonałą zabawę połączoną z elementami grywalizacji!

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej: „Scripts: learn how to write”

Chcesz nauczyć się któregoś z języków Azji, ale nie wiesz, jak zacząć? W takim razie Scripts: learn how to write to aplikacja idealna dla Ciebie! Opanujesz dzięki niej japoński, chiński lub koreański w prosty, szybki i zabawny sposób.

W pierwszej kolejności Scripts nauczy Cię hiragany i katakany, czyli elementów składowych pisma japońskiego. Podobnie jak studenci kierunków lingwistycznych musisz zacząć od podstaw, czyli zapisywania samogłosek, na których opiera się cały system.

Zanim podejmiesz próby samodzielnej kaligrafii, będziesz wysłuchiwać nagrań poszczególnych sylab, a następnie spróbujesz je zapisać, odrysowując znaki widoczne na ekranie.

Może Cię zainteresować także: Aplikacja Babbel do nauki języków obcych teraz z polskim interfejsem

Później przyjdzie pora na proste słowa, a w końcu na bardziej złożone sformułowania wymagające zaawansowanych znaków. Dźwięki oraz wyrazy, które już znasz, możesz pomijać, a więc nie grozi Ci ciągłe powtarzanie przyswojonej już wiedzy. Interfejs jest niezwykle przejrzysty, a samą aplikację (podobnie jak inne narzędzia z najwyższej półki) cechuje łatwość obsługi oraz intuicyjność.

Zobacz na poniższym filmie jak działa aplikacja „Scripts: learn how to read and write alphabets”:

Aplikację Scripts pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska