Lekka wyszukiwarka „Google Go” dostępna na Androida dla wszystkich!

Google udostępniło dla wszystkich wersję „Lite” swojej mobilnej wyszukiwarki internetowej „Google Go” na smartfony z systemem Android.

Lekka wyszukiwarka mobilna Google Go (ekrany)

Google Go to lekka, szybka aplikacja, która pomaga uzyskać dostęp do informacji, zarówno w internecie, jak i na całym świecie, nawet przy niestabilnym połączeniu internetowym. Robi to, zużywając mniej pamięci i danych internetowych, dzięki czemu nawet słabszy smartfon pozostaje szybki.

Ultralekka wyszukiwarka mobilna Google Go została udostępniona już w kilku krajach na urządzenia z Androidem (edycja Go) w 2017 roku, a od dziś jest dostępny w sklepie Google Play na całym świecie.

Miliony ludzi korzystały już z Google Go, aby znaleźć informacje w internecie, aby poznawać otaczający ich świat. W niektórych krajach na całym świecie, nawet w tych rozwiniętych z szybkim internetem mobilnym, użytkownicy mogą czasami zmagać się z niestabilnym połączeniem internetowym przez telefon, małą ilością pamięci wewnętrznej i innymi – Google Go ma być odpowiedzią na te bolączki!

Przeczytaj także:

Google testuje nową usługę subskrypcji o nazwie „Google Play Pass”

Czytanie jest łatwiejsz

Na początku tego roku podczas I/O Google zaprezentowało Lens w Google Go – sposób na czytanie, tłumaczenie i wyszukiwanie słów, które widzisz za pomocą aparatu. Gdy znajdziesz tekst, w którym chcesz uzyskać pomoc, otwórz Lens i skieruj aparat na wybrany obiekt, aby usłyszeć słowa, które zostały rozpoznane i przetłumaczone.

Niektórzy wolą słuchać treści internetowych zamiast je czytać, zwłaszcza jeśli są długie. Google Go oferuje także funkcję głośnego odczytu opartą na sztucznej inteligencji, która umożliwia słuchanie dowolnej strony internetowej, z podświetlonymi słowami podczas czytania.

Zrzuty ekranu z aplikacji Google Go
Zrzuty ekranu z aplikacji Google Go

Zużyj mniej miejsca i mniej martw się o swoje połączenie

Aplikacja Google Go zużywać mniej miejsca na urządzeniu i działa przy niestabilnym i wolnym połączeniu internetowym! Apka waży nieco ponad 7 MB, dzięki czemu nawet starszy telefon działa szybko, gdy przeglądasz internet.

Jeśli stracisz łączność podczas korzystania z Google Go, aplikacja zapamięta to co zostało już pobrane i pobierze resztę, gdy smartfon będzie w trybie online.

Od dziś wyszukiwarka w nowej lekkiej wersji jest dostępny w sklepie Google Play na całym świecie i działa na wszystkich urządzeniach z Androidem Lollipop lub nowszym:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog – “Lite” but packs a punch: Google Go comes to Android everywhere