Supernowe w Twoim salonie! „Big Bang AR” wypełni Twój dom gwiazdami

Dzięki aplikacji mobilnej „Big Bang AR” możesz trzymać gwiazdy we własnych dłoniach, obserwować eksplozje supernowych i patrzeć, jak w Twoim ogrodzie rosną planety.

Big Bang AR

Przygotuj się na zapierające dech w piersiach widowisko. Dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej stworzona we współpracy z naukowcami z CERN aplikacja Big Bang AR może sprawić, że narodziny wszechświata rozegrają się na Twoich oczach, gdziekolwiek zechcesz — to znaczy tam, gdzie skierujesz kamerę swojego urządzania.

Brytyjski pisarz Douglas Adams stwierdził kiedyś: „Kosmos jest wielki. Naprawdę wielki. Nie uwierzyłbyś, jak wielki, gigantyczny, szalenie olbrzymi jest kosmos.” Fakt, że choć malutki jego fragment udało się zmieścić w przenośnym urządzeniu i przedstawić w interaktywnej formie, to niesamowite osiągnięcie, które wcale nie umniejsza jego ogromu i niesamowitości.

Wręcz przeciwnie — obserwacja formujących się gwiazd i planet Układu Słonecznego szybujących po naszym pokoju wprawiła nas w osłupienie.

Może Cię zainteresować również: Aplikacje NASA Selfies przeniesie Cię w kosmos dzięki VR i autoportretom

Niezwykła warstwa wizualna to nie wszystko. Po Big Bang AR prowadzić Cię będzie głos uznanej aktorki Tildy Swinton. Znajdziesz tu również funkcję robienia „gwiezdnych selfie” („star selfie”), które można udostępniać w mediach społecznościowych.

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej Big Bang AR
Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej „Big Bang AR”

To doprawdy wyjątkowa i inspirująca aplikacja, znakomicie wykorzystująca potencjał rzeczywistości rozszerzonej.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja App Store Polska