Według FCC technologia 5G jest bezpieczna

Przedstawiciele Federalnej Komisji Łączności ogłosili, że sieć 5G jest bezpieczna, a zasady regulujące emisję radiową dla bezpieczeństwa nie muszą być zmieniane.

Oficjalne logo 5G

Przewodnicząca FCC Ajit Pai, proponuje niewielkie zmiany w sposobie ustalania przez komisję, czy emisje fal radiowych są bezpieczne, ale zmiany te mają jedynie na celu ujednolicenie zasad dla różnych rodzajów technologii. Nie są zaostrzone, ponieważ obecne ograniczenia są już „jednymi z najbardziej rygorystycznych na świecie”.

Nigdy nie było przekonujących dowodów na to, że fale radiowe 5G są niebezpieczne. Mimo, że mają one wyższą częstotliwość niż fale radiowe używane do 4G, pozostają w części widma radiowego, które nie uszkadza ludzkiego DNA – tak zwane promieniowanie niejonizujące. Nawet emisje o wyższej częstotliwości stosowane w 5G pozostają mniej energetyczne niż światło widzialne.

W rozmowie z dziennikarzami urzędnicy FCC powiedzieli, że nie ma żadnych dowodów na to, że fale radiowe 5G będą mniej bezpieczne niż fale radiowe używane w sieci 3G lub 4G.

Komisja wypowiedziała się już wcześniej, wydając podobne oświadczenie, choć z mniej stanowcze.  Można powiedzieć, że 5G jest bezpieczne podobnie jak używanie zatwierdzonych przez FCC urządzeń, które obsługują tę technologię.

Jak może wyglądać rozwój sieci 5G na świecie do 2024 roku?

Dzisiejsze oświadczenie jest zdecydowanym głosem FCC w sprawie bezpieczeństwa 5G. Normy stosowane przez komisję są niezmienne i i są wystarczająco surowe, aby można było jasno czy fale radiowe mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Prawidłowo funkcjonujące urządzenie z 5G nadal spełnia te normy.

źródła: FCC – Radio Frequency Safety via The Verge