Udział wersji systemu iOS w sierpniu 2019 r.

Według oficjalnych danych firmy Apple, już 88% wszystkich iPhone’ów i iPadów na świecie działa obecnie pod system iOS 12- a we wrześniu do użytkowników trafi aktualizacja systemu iOS 13.

Udział wersji systemu iOS w sierpniu 2019 r.

Z najnowszych danych udziału wersji systemu iOS wynika, że 88% wszystkich modeli iPhone’a, iPada i iPoda touch ma obecnie zainstalowany system iOS 12.x. Odsetek ten wzrasta do 90%, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko urządzenia wypuszczone w ciągu ostatnich czterech lat. Są to prawdopodobnie ostateczne liczby dla iOS 12, ponieważ Apple przygotowuje dużą aktualizację systemu iOS 13, która zostanie finalnie wydana w przyszłym miesiącu.

Dane Apple’a pokazują, że 88% użytkowników korzysta z systemu iOS 12, 7% z iOS 11, a 5% nadal korzysta z wcześniejszych wersji iOS-a (prawdopodobnie używa urządzeń, które nie mogą być zaktualizowanie do iOS-a 11 lub nowszego).

Ostatnie oficjalne dane dotyczące udziału wersji systemu iOS zostały opublikowane 30 maja 2019 r. Wtedy też 85% wszystkich urządzeń korzystało z iOS 12 albo 87% urządzeń wprowadzonych tylko w ciągu ostatnich czterech lat. Zasadniczo obie statystyki wzrosły o 3 punkty procentowe w ciągu dwóch miesięcy, zwiększając się odpowiednio do 88% i 90%.

Mniej więcej w tym samym czasie w 2018 roku, przyjęcie systemu iOS 11 kształtowało się na poziomie 85%.

Wygląda na to, że większa liczba użytkowników urządzeń z iOS-em była zmotywowana do aktualizacji w tym roku do iOS 12, w porównaniu do wersji iOS 11. W systemie iOS 12 Apple skupiło się na stabilności i wydajności, co pomogło zachęcić użytkowników starszych urządzeń do aktualizacji i uzyskania korzyści związanych ze stabilnością i szybkością działania.

Kolejna ważna wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple’a – iOS 13, jest obecnie w fazie testów beta i zostanie wydana w połowie września wraz z debiutem nowego iPhone’a 11. System iOS 13 oferuje nowe funkcje, takie jak tryb ciemny, przeprojektowana aplikacja Zdjęcia, zaawansowane skróty Siri, nowe naklejki Memoji, zmienione wrażenia CarPlay, zupełnie nowa aplikacja Przypomnienia i wiele więcej zmian oraz nowych funkcji.

źródło: Apple Developer