Zakończyły się zdjęcia do nowego serialu „Żmijowisko”

„Żmijowisko” to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem.

Kadr z serialu „Żmijowisko”

W produkcji występuje plejada znanych aktorów: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński.

Zdjęcia trwały od kwietnia. Rozpoczęły się w Warszawie, następnie ekipa filmowa przeniosła się na Mazury, gdzie w małej miejscowości Orżyny koło Mrągowa od zera wybudowano agroturystyczne siedlisko, w którym głównie rozgrywa się filmowa fabuła. Realizacja scenograficznego projektu trwała kilka tygodni podczas których między innymi usypano malowniczą plażę, odrestaurowywano – adaptując na potrzeby scenografii – zastaną, starą zabudowę, zbudowano drewniane domki dla gości Żmijowiska.

– Kiedy stanąłem po raz pierwszy zdałem sobie sprawę że dokładnie tak widziałem swoje Żmijowisko. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie – powiedział Wojciech Chmielarz, autor powieści i współautor scenariuszowej adaptacji

– Z aktorami przy „Żmijowisku” pracuje się fenomenalnie. Zawsze daję aktorom wolność – wychodzę z założenia, że reżyser jest dla aktorów tylko drogowskazem. Moim zdaniem aktor jest artystą i sztuka, którą tworzy polega między innymi na stworzeniu postaci. Mam wrażenie, że udało nam się stworzyć świetny zespół, który gdzieś razem na tych mazurskich terenach świetnie się ze sobą rozumie i dobrze się nam razem pracuje – mówił tuż przed zakończeniem zdjęć do serialu reżyser Łukasz Palkowski.

Polecam także: Najlepsze polskie seriale 2018 roku, które trzeba zobaczyć!

Praca „na łonie natury” w mazurskim krajobrazie miała dla aktorów dodatkowe atuty. Agnieszka Żulewska (filmowa Kamila, żona Arka którego gra Paweł Domagała) doceniała to, że miejsce pracy może być w przerwie w zdjęciach do tak wymagającego projektu dobrym wypoczynkiem. „Tu mamy dwa w jednym. To naprawdę rzadkość, żeby zobaczyć jak reżyser w czasie przerw łowi ryby na pomoście. My tu pracujemy, ale jednocześnie opalamy się, kąpiemy, spacerujemy i czytamy”.

Z kolei tak o atmosferze na planie opowiada Paweł Domagała – odtwórca głównej roli Arka:
W serialu wizyta w Żmijowisku to sytuacja rodzinna, wakacyjna, która w pewnym momencie diametralnie się zmienia. Na planie zaś jest odwrotnie – ciężko pracujemy, w ogromnym skupieniu i po kilkanaście godzin dziennie, a w przerwach miedzy zdjęciami robi się wakacyjnie – dzięki wspaniałej atmosferze i niezwykłej przyrodzie, która nas otacza.

O czym będzie serial „Żmijowisko”?

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu „Belfra”, który pobił rekordy oglądalności. W głównej roli – Arka – będzie można zobaczyć Pawła Domagałę. W serialu wystąpią także m.in.: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Może Cię zainteresować:

Już 15 mln Polaków ogląda seriale w serwisach VOD

Zdjęcia do serialu „Żmijowisko” trwały od kwietnia do końca lipca 2019 roku. Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy są dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja – Iwony Kajszczak. Za montaż odpowiedzialni będą Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, z kolei autorem muzyki będzie Bartosz Chajdecki. Reżyserką castingu jest Viola Borcuch, a kierowniczką produkcji Marzena Bober. Producentem wykonawczym „Żmijowiska” na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Więcej informacji przeczytasz na oficjalnej stronie serialu.

źródło: informacja prasowa Canal+ Original