Kalkulator Google wyświetla teraz ułamki obok wyników dziesiętnych

Niektórzy czekali na tę funkcję! Aplikacja Kalkulator na Androida w wersji 7.7 prezentuje w wynikach działań także ułamki obok wyników dziesiętnych.

Kalkulator Google na Androida z ułamkami

Rodzice zapewne często powtarzali Ci, że powinieneś poświęcić dużo czasu na rozwiązywanie zadań z matematyki, ponieważ nie zawsze będziesz mieć przy sobie kalkulator. Jednak wszechobecne smartfony trochę zmieniły tę sytuację. Aplikacje mobilne rozwiązują nawet najbardziej zaawansowane równania, nawet ze zdjęcia.

Smartfony radzą sobie z zadaniami jak niegdysiejsze superkomputery w latach 80. Oprócz korzystania z tej mocy obliczeniowej do wysyłania GIF-ów i oglądania YouTube’a, można rozwiązywać równania matematyczne za pomocą smartfonów. Dzięki najnowszej aktualizacji Kalkulatora od Google’a liczby dziesiętne są również wyświetlane jako ułamki.

Dzięki nowej funkcji, niektóre wyniki są teraz łatwiejsze do zrozumienia i pomogą uczniom szybciej zrozumieć przekształcenia dziesiętne.

Przewaga ułamków w wynikach matematycznych to normalka. Niektóre liczby po prostu nie mogą być elegancko wyświetlone jako pełne liczby dziesiętne, tak jak ⅚ w jednym z poniższych zrzutów ekranu staje się powtarzającym się 0.8333(3)… Podczas gdy nieskończonych liczb takich jak π nie można wyrazić ułamkami, aplikacja Kalkulator nadal może wyświetlać odpowiednie znaki.

Przecież π/4 jest lepszym zapisem niż 0,7853981633. Kalkulator wyświetla nowe wyniki bez dodatkowych ustawień ze strony użytkownika – wystarczy wpisać równanie, nacisnąć przycisk „=”, a zobaczysz wynik zarówno w postaci dziesiętnej, jak i ułamka.

Zrzuty ekranu z aplikacji Kalkulator Google (wersja 7.7.)
Zrzuty ekranu z aplikacji Kalkulator Google (wersja 7.7.)

Aktualizacja daje nam również małą kosmetyczną zmianę. Pasek nawigacji jest teraz bardziej przejrzysty, co ułatwi nawigację gestami pod Androidem Q.

Aplikację Kalkulator na Androida pobierzesz klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cię zainteresować także:

Euclidea – zabawa z geometrią euklidesową na smartfonie

źródło: dzięki Ewa za cynk! via Android Police