To chyba najobszerniejsze archiwum reklam Apple’a

Sprawdź to niesamowite archiwum zdjęć promujących  oraz i reklam wideo produktów Apple’a, które kiedykolwiek pojawiły się w telewizji lub internecie.

Archiwum reklam firmy Apple

Projektant Sam Henri Gold zgromadził niesamowite archiwum materiałów promocyjnych firmy Apple, które sięgają lat 70. XX wieku. Wszystko znajduje się w dostępnym dla wszystkich folderze na Google Drive. W katalogu znajdują się setki promocyjnych materiałów wideo i zdjęć produktów firmy – warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się szczególnie z tymi najstarszymi.

Gold drobiazgowo podzielił to miniaturowe muzeum online na dekady i lata, umożliwiając odwiedzającym przeglądanie fanom Apple’a materiały marketingowe frmy tworzone przez ostatnich kilkadziesiąt lat.

Archiwum zawiera głównie reklamy telewizyjne firmy, ale są też zdjęcia promocyjne produktów i reklamy drukowane. Gold zauważa, że ​zaczął archiwizować materiały już ​kilka lat temu po tym, jak kanał Every Apple Video na YouTubie przestał aktualizować filmiki.

Archiwum zawiera bardzo dużo materiałów. Pojawiła się tam oczywiście kultowa reklama wyemitowana podczas Super Bowl w 1984 r. autorstwa Ridleya Scotta, ale jest też materiał Apple PowerBook pokazane podczas Święta Niepodległości. Archiwum jest aktualne aż do dziś, łącznie z wszystkimi wczesnymi reklamami oprogramowania Apple iTunes, oryginalnego iPoda, iPhone’a i iPada. Gold zamieścił także kilka filmów, które firma wydała, aby ogłosić różne produkty, w tym przemówienia Steve’a Jobsa i fragmenty innych konferencji Apple’a.

Podsumowując, jest to naprawdę fajna podróż dla fanów Apple’a – miejsce, w którym można spędzić całe godziny na przeglądaniu!

źródło: The Verge