Od dziś rowery miejskie na Mapach Google w Warszawie

Informacje o rowerach miejskich dostępnych w Warszawie i w 23 miastach na świecie znajdziesz już w aplikacji mobilnej Map Google.

Rowery w Google Maps

Bikesharing rozwija się dynamicznie, ponieważ zmienia sposób w jaki poruszamy się w miastach z punktu A do punktu B. Szacuje się, że na świecie istnieje ok. 1600 systemów miejskich rowerów i ponad 18 milionów współdzielonych pojazdów. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że rowery są obecnie niezwykle popularne. Nie bez przyczyny – jest to wygodny, niedrogi i dostarczający wiele rozrywki sposób poruszania się.

Przez ostatni rok w Nowym Jorku zarówno turyści, jak i mieszkańcy dojeżdżający codziennie do pracy mogli korzystać z Map Google, aby zlokalizować miejskie stacje rowerowe i zobaczyć ile rowerów jest na nich dostępnych, w czasie rzeczywistym. Dzisiaj wprowadzamy tę funkcję w 24 miastach w 16 krajach, w tym w Polsce.

Szukajcie stacji rowerów miejskich w Google Maps, aby zobaczyć pojazdy dostępne w pobliżu Waszej lokalizacji!

Od Nowego Tajpej po Warszawę – możecie teraz korzystać z Map Google, aby zlokalizować miejskie stacje rowerowe i sprawdzić ile rowerów jest dostępnych niedaleko miejsca, w którym aktualnie przebywacie. Dowiecie się też, czy na przystanku w pobliżu Waszego miejsca docelowego jest jeszcze puste miejsce, przy którym będziecie mogli zostawić rower. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy z Ito World i wprowadzeniu bezpośrednio do Map Google nowego globalnego kanału danych o udostępnianiu rowerów.

Niezależnie od tego czy odwiedzacie dane miasto miasto po raz pierwszy, czy planujecie w nim codzienne dojazdy do pracy, Mapy Google ułatwią Wam wybór najlepszej opcji transportu dzięki informacjom w czasie rzeczywistym. Tak samo jak pokazujemy na bieżąco na Mapach, kiedy przyjeżdżają i odjeżdżają ze swoich przystanków autobusy i pociągi, tak teraz udostępnimy Wam również informacje o tym, w których stacjach rowerowych znajdziecie wolny pojazd.

Przeczytaj także:

„Rower Miejski!” pozwala szybko znaleźć rower do wypożyczenia

Możliwość spojrzenia z lotu ptaka na sieć rowerów miejskich jest teraz dostępna w Mapach Google na Androida i iOS w następujących miastach na całym świecie (a kolejne lokalizacje w drodze!): Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych.

Google Maps (screen bikesharing)

Aby skorzystać z tej opcji w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Mapach Google Veturilo, czyli nazwę warszawskiego systemu rowerów miejskich.

źródło: informacje prasowe