Gra „Dr. Mario World” została pobrana 2 mln razy w 72 godzin

Pierwsze 3 doby od premiery, gra „Dr Mario World” firmy Nintendo odnotowała 2 miliony instalacji na całym świecie oraz zarobiła już 100 000 dolarów, dzięki płatnościom w aplikacji.

Piąta gra mobilna od Nintendo zatytułowana Dr. Mario World, jest dostępna od 10 lipca br. Według danych Sensor Tower Store Intelligence wynika, że w ciągu pierwszych 72 godzin tytuł ten został pobrany przez ponad dwa miliony graczy z całego świata.

Ponadto, pierwsze szacunki wskazują, że przez pierwsze 3 dni gracze wydali ponad 100 000 USD na zakupy w aplikacji.

Poniższy wykres ilustruje, jak w ciągu pierwszych 72 godzin Dr .Mario World  plasuje się na tle czterech poprzednich mobilnych gier Nintendo w tym samym okresie – zarówno pod względem wydatków brutto, jak i liczby instalacji.

Może Cię zainteresować także:

Najpopularniejsze i najbardziej dochodowe gry i aplikacje mobilne w 2018 roku

Przychody z gier mobilnych Nintendo (pierwsze 72 godziny)

Z poniższych danych wynika, że łączna liczba pobrań gry Dr. Mario World w ciągu pierwszych trzech dni dostępności stanowi około połowę pobrań Super Mario Run 4,3 mln (tylko na platformie Apple w momencie premiery gry) i Fire Emblem Heroes (4,9 mln) – porównując te same rynki. Dr Mario World jest obecnie dostępna tylko na części globalnych rynków.  Ponadto łączna wartość wynosi jedną trzecią Animal Crossing: Pocket Camp (ok. 6 mln). Gra została zainstalowana z kolei na prawie 7 razy więcej urządzeń niż Dragalia Lost, ale tytuł ten pojawił się na zaledwie pięciu rynkach, z których największy to Japonia i Stany Zjednoczone.

Wydaje się, że premiera Dr. Mario World pod względem pobrań nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że nie jest to jedna z najlepszych serii Nintendo, w porównaniu do Super Mario, Fire Emblem czy Animal Crossing. Prawdą jest również, że tytuł nie był tak samo mocno promowany jak poprzednie tytuły.

Statystyki gier mobilnych Nintendo z pierwszych 72 godzin od premiery (pobrania, zarobki)
Statystyki gier mobilnych Nintendo z pierwszych 72 godzin od premiery (pobrania, zarobki)

Przychody są porównywalne do innych tytułów liderów gatunku

Analizując dotychczasowe przychody z gry Dr. Mario World, widzimy, że jest to najniższy dochód z mobilnych wersji Nintendo w tym momencie w oknie startowym. Szacuje się go 100 000 dolarów. Dla porównania, Fire Emblem Heroes zarobiło 11,6 mln dolarów na tych samych rynkach w tym okresie, podczas gdy pięć rynków Dragalii Lost wygenerowało 250 000 dolarów w ciągu pierwszych 72 godzin.

Należy zaznaczyć, że także model zarobkowy gry Dr. Mario World znacznie różni się od poprzednich tytułów Nintendo (np. okres próbny w Super Mario Run i mechanika Fire Emblem Heroes).

Monetyzacja nowego tytułu jest bardziej zbliżona do innych tytułów z szerszej gamy gier logicznych, takich jak najnowsze wydanie Candy Crush Saga. W porównaniu z tytułem Kinga, Dr. Mario World generując około 73 proc. przychodu brutto jaki ma Friends Saga w wysokości 137 000 dolarów (w pierwsze 3 dni na tych samych rynkach).

źródło: Sensor Tower – Nintendo’s Dr. Mario World Starts Strong for Its Genre with 2 Million Installs and $100,000 Spent in 72 Hours