Phuture Foods tworzy roślinną wieprzowinę dla rynku azjatyckiego

Wiele startupów skupia się wokół nowych technologii sprzętowych czy programowych, jednak coraz częściej firmy zajmują się technologią żywności, czego przykładem jest Phuture Foods tworzący „roślinną wieprzowinę”.

Phuture Foods

Podczas gdy firmy państwowe, takie jak Beyond i Impossible, pracują głównie nad  przybliżeniem smaku wołowiny, malezyjski startup Phuture Foods jest pionierem w dziedzinie tworzenia substytutu wieprzowiny na bazie roślin, szczególnie, że mięso cieszy się dużym popytem na rynku azjatyckim.

Stworzony środek spożywczy naśladuje smak i teksturę wieprzowiny przy użyciu różnych roślin, w tym pszenicy, grzybów shiitake i fasoli mung. Firma otrzymała wsparcie inwestorów z Hongkongu, poczynając od sprzedaży online, po wprowadzenie na rynek.

Podstawową wartością Phuture Foods jest zrównoważony rozwój i sprostanie zapotrzebowaniu na mięso dla ciągle rosnącej populacji ludzi – szczególnie w takich krajach jak Chiny.

Jeśli chodzi o cenę takiego „roślinnego mięsa” to ma ona być zbliżona lub niższa od rzeczywistych produktów wieprzowych, co z pewnością może zwiększyć zainteresowanie wśród konsumentów, dla których kwestie etyczne i środowiskowe niekoniecznie są na pierwszym miejscu.

Może Cię zainteresować także:

Aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia Too Good To Go dostępna w Polsce

Halal skupia się na rynkach takich jak Malezja i Singapur. Firma pracuje również nad certyfikacją koszerności, a także nad substytutami dla mięsa kurczaka i jagnięciny.

źródło: TechCrunch