A gdyby tak Spotify, YouTube czy Netflix istniały w latach 90.?

Zobacz ciekawe grafiki w stylu retro wykonane przez artystę Shenga Lama przedstawiające Potify, Instograma, Phasebooka, YooTube’a i Netflexa – tak moglibyśmy wyobrażać sobie te serwisy na początku lat 90.

Retro grafiki usług technologicznych (by Sheng Lam)
fot. Sheng Lam

Aplikacje mobilne i usługi takie jak Instagram, Spotify, Netflix, Facebook, Soundcloud czy YouTube to nowoczesne serwisy internetowe, które mają swoje korzenie w innej erze technologii analogowej.

Artysta Sheng Lam wyobraził sobie, jak wyglądałyby te usługi, gdyby zostały stworzone z myślą o minionej epoce, bez względu na to, czy jest to aparat Polaroida pod marką Instagram, magnetofon kasetowy Spotify, czy magnetowid (odtwarzacz) VHS ze schematem kolorów YouTube’a.

Żeby być uczciwym, przedstawione urządzenia na poniższych projektach nie nazywają się tak jak prawdziwe usługi, ale zmienione nazwy doskonale sugerują do czego nawiązują. Trudno nie pomylić SoundKloud z SoundCloudem lub YooTube dla Youtube’em.

Ilustracje w stylu anime wykonane przez Lama są bardzo ciekawym wyobrażeniem tego jak wyglądałyby takie urządzenia jak Netflix czy Twitter w erze sprzed internetu. Netflix (ekhmm, przepraszam, Netflex) jest oczywiście masywnym telewizorem CRT, podczas gdy Twitter (sorry, Tweeter) jest urządzenie telegraficznym, używanym do wysyłania wiadomości kodem Morse’a.

Może Cię zainteresować także:

Przeprojektowane znane logotypy z okazji 100 lat Bauhausu

Netflex (Netflix)

Netflex
Netflex

YooTube (YouTube)

YooTube
YooTube

Potify (Spotify)

Potify
Potify

SoundKloud (SoundCloud)

SoundKloud
SoundKloud

Phasebook (Facebook)

Phasebook
Phasebook

Tweeter (Twitter)

Tweeter
Tweeter

Instogram (Instagram)

Instogram
Instogram

Powyższe obrazy możesz pobrać w wysokiej rozdzielczości ze strony ArtStation Sheng Lam, a także jako wydruki na Inprnt.

źródła: The Verge via Kotaku