Zobacz, jak hakowany jest świat – już 24 lipca na Netfliksie

Jeden z lepszych filmów dokumentalnych pokazanych podczas festiwalu Sundance zatytułowany „Hakowanie świata” pojawi się w serwisie Netflix już 24 lipca 2019 r.

„Hakowanie świata” (The Great Hack) - Netflix film dokumentalny

Pokazany na tegorocznym festiwalu Sundance film dokumentalny Netfliksa pt. „Hakowanie świata” (tytuł oryg. The Great Hack) pozwoli Ci zrozumieć między innymi: dlaczego po wyborach prezydenckich w USA w 2016 r. firma Cambridge Analytica stała się symbolem ciemnej strony mediów społecznościowych.

„Hakowanie świata” jest próbą wytłumaczenia tego trudnego tematu za pomocą prostej narracji, zrozumiałej dla każdego człowieka – nawet dla osób nie zaznajomionych z tematyką hakowania.

Film skupia się głównie na dwóch postaciach, profesorze Parsons School of Design Davidzie Carrollu i byłym pracowniku Cambridge Analytica  Brittany Kaiser. W filmie wystąpiły także inne wybitne postacie związane z tematem, między innymi dziennikarka Guardiana Carole Cadwalladr.

Historia opowiedziana w filmie „Hakowanie świata” obnaża podstawy manipulowania Facebookiem i innymi platformami internetowymi oraz narażania ich na atak w celu napędzania maszyny manipulacyjnej Cambridge Analytica, a co za tym idzie, kampanii wyborczych i innych scenariuszy do budowania nastrojów społecznych.

Może Cię zainteresować również:

TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

Oficjalny opis filmu:

Przejęli Twoje dane. A potem odebrali Ci kontrolę. Film „Hakowanie świata” to opowieść o tym, jak informacje stały się cenniejsze niż złoto oraz jak łatwo można nimi manipulować dla własnych potrzeb. Poznaj kulisy potężnego skandalu, w który zamieszane były firmy Cambridge Analytica i Facebook, z przejmującej perspektywy osób stojących po obu stronach barykady. Już 24 lipca na Netflix.

Obejrzyj zwiastun:

Jeśli obsesyjnie śledzisz całą tę historię i czytasz wiadomości, z filmu nie dowiesz się niczego nowego. Prawdopodobnie jednak, film przybliży tę sprawę szerszej publiczności Netflixa.

Dokument „Hakowanie świata” pojawi się w serwisie Netflix 24 lipca 2019 roku. Dostępny będzie pod poniższym liniem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Ten wpis może Cię zainteresować:

Jak to jest z tymi hakerami w polskich serialach?