„Na cały głos” o tym, jaką władzę mają media!

Już od 1 lipca 2019 r. w HBO GO można będzie obejrzeć biograficzny dramat „Na cały głos” o tym jak bardzo media mogą manipulować i rządzić.

Russel Crowe jako Roger Ailes w serialu „Na cały głos” (2019)
Russel Crowe jako Roger Ailes w serialu „Na cały głos” (2019)

Od poniedziałku 1 lipca 2019 roku w serwisie HBO GO będzie dostępny nowy siedmioodcinkowy serial zatytułowany Na cały głos (tytuł oryg. The Loudest Voice) z Russellem Crowe’em w roli nieżyjącego już Rogera Ailesa – wieloletniego szefa stacji Fox News. Aktor przeszedł ogromną metamorfozę, aby podobny był do głównego bohatera – porównywalna z tą którą przeszła Patricia Arquette w „Ucieczce z Dannemory” czy „The Act”. Producentem wykonawczym i autorem scenariusza serialu jest laureat Oscara Tom McCarthy – twórca Spotlight.

Roger Ailes był jedną z najbardziej wpływowych postaci świata amerykańskich mediów i polityki, który przez lata doradzał też najbardziej prominentnym politykom Partii Republikańskiej w USA. Nowy serial skupia się na ostatniej dekadzie życia Ailesa, kiedy de facto stał się on liderem tej partii.

Każdy z odcinków serialu skupia się na kluczowym wydarzeniu z jego życia – w tym doświadczenia ze światowymi liderami, które dały początek jego politycznej karierze. Poruszono także głośne oskarżenia o molestowanie seksualne, które doprowadziły go do upadku.

Składający się z siedmiu odcinków miniserial, który został oparty na bestsellerowej książce pt. The Loudest Voice in the Room autorstwa Gabriela Shermana, to obraz człowieka, który sprawił, że stacja Fox News urosła w siłę i nieodwołalnie zmieniła sposób rozmowy na najwyższych szczeblach władzy w Ameryce.

Jeżeli ciekawi jesteście jaką władzę mają media i co może się stać, jeśli ta władza będzie nieodpowiedzialnie wykorzystywana do celów politycznych – to ku przestrodze warto go obejrzeć. Jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób, które mają wątpliwości co do rzetelności mediów, ale dla wszystkich, którzy chcą poznać brudne mechanizmy manipulacji i wykorzystywania stacji telewizyjnych do realizacji własnych interesów.

Crowe w wywiadzie dla Vanity Fair powiedział: Wszyscy powinniśmy zobaczyć, jak to się stało, że ktoś taki jak Roger Ailes zdobył to stanowisko. I sprawić, aby to się nigdy więcej nie powtórzyło. W jaki sposób? Najpierw obejrzyj serial!

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Na cały głos”:

Pierwsze dwa odcinki już od poniedziałku 1 lipca br. na HBO GO:

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO Polska via Showtime