„Tetris Royale” to nowy tytuł na smartfony z gatunku battle royale

Juz niedługo, na urządzenia mobilne trafi nowa gra typu „battle royale” zatytułowana „Tetris Royale” – i tak, będzie oparta na popularnej grze logicznej.

Tetris Royale - logo

Gry z gatunku battle royale (BR) są ostatnio bardzo popularne, a jeśli dziki sukces takich tytułów jak Fortnite i Apex Legends są czymś, co może być wyznacznikiem sukcesu – to można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo opłacalny gatunek.

W związku z tym nie było niespodzianką, że firmy, które zazwyczaj robią szalenie różne gry – takie jak Fallout, Call of Duty i Battlefield – podążają za modą z własnymi trybami gry BR.

Jednak nawet biorąc pod uwagę popularność i lukratywny charakter gier BR, niewielu ludzi mogło przewidzieć najnowsze wejście na rynek„Tetris Royale”!

Przeczytaj także:

Kultowa gra komputerowa „Tetris” kończy dzisiaj 35 lat!

Tetris Royale to pierwszy oficjalny projekt wydany przez N3twork w partnerstwie z The Tetris Company. Gra ma być „świeżym Tetrisem” (pod względem doświadczenia), wykorzystując „globalną popularność” franczyzy.

Podstawowa rozgrywka w Tetris Royale nie będzie różnić się zbytnio od innych gier z długiej serii łamigłówek. Bloki o różnych kształtach spadną z nieba, a zadaniem gracza będzie obracanie ich w celu utworzenia konkretnych rzędów. Nowością jest w forma „trybu rywalizacji dla 100 graczy”, w którym gracze będą starali się zdobyć pierwsze miejsca w rankingach każdego sezonu.

W prawdziwym stylu „na żywo” pojawią się codzienne wyzwania, nagrody a także ulepszenia i boostery, które będzie można wykorzystać w grze. Tetris Royale jest wciąż w fazie rozwoju, ale jego wersja beta ma zostać uruchomiona na „wybranych terytoriach” jeszcze w tym roku, na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

N3twork i The Tetris Company nie opisały modelu przychodów z gry, ale prawdopodobnie będzie to gra free-to-play zarabiająca na mikrotransakcjach, jak większość innych popularnych BR na rynku.

źródła: TechSpot