Mała liczba MacBooków Air ma problem z płytą główną, ale Apple wymieni je za darmo

Apple zidentyfikowało problem z płytą główną w „bardzo małej liczbie” MacBooków Air z 2018 roku – jak zwykle gigant naprawi je bezpłatnie.

MacBook Air z 2018 roku

Firma Apple zidentyfikowała problem z płytą główną w „bardzo małej liczbie” jednostek komputerów MacBook Air z 2018 roku, wynika z wewnętrznego dokumentu wysłanego do Apple Stores i autoryzowanych serwisów Apple’a. Do dokumentu trafił serwis MacRumors, który jako pierwszy napisał o tym problemie.

Apple wymieni bezpłatnie płytę główną w uszkodzonych jednostkach MacBook Air. Apple prześle również prywatną wiadomość e-mail do klientów, aby poinformować ich, że ich notebooki kwalifikują się do wymiany płyty głównej. Apple nie podało żadnych szczegółowych danych ani symptomów dotyczących tego „problemu”.

Właściciele MacBooka Air z 2018 roku mogą odwiedzić witrynę pomocy technicznej Apple, aby umówić się na spotkanie w Apple Store lub autoryzowanym serwisem Apple’a. Gdy numer seryjny zagrożonego MacBooka Air zostanie wprowadzony do wewnętrznego systemu naprawczego Apple’a, pojawi się komunikat nakazujący technikom naprawę.

Apple będzie naprawiało dotknięte problemem MacBooki Air w ciągu czterech lat od daty zakupu. Jeśli notebook ma przypadkowe uszkodzenie, którego klient nie chce naprawić, technicy są instruowani, aby kontynuować wymianę płyty głównej bez żadnych kosztów dodatkowych, o ile uszkodzenie nie uniemożliwi zakończenia naprawy.

Jeśli inne uszkodzenie uniemożliwi wymianę płyty, klient będzie musiał zapłacić za niezbędne naprawy, aby wymienić kartę logiczną bez żadnych kosztów.

Może Cię zainteresować także:

Wszystkie nowości z konferencji Apple’a z 30 października 2018

Apple nie ogłosiło publicznie tego programu wymiany, prawdopodobnie ze względu na to, że uważa, że ​​jest to bardzo mała liczba jednostek, których dotyczy problem.

Przypomnijmy, że Apple uruchomiło w tym roku jeszcze dwa inne programy naprawcze, które dotyczą właścicieli MacBooków i z którymi warto się zapoznać, ponieważ w tych przypadkach Apple nie będzie się kontaktować bezpośrednio z użytkownikami:

źródło: MacRumors – Apple Identifies Logic Board Issue With 'Very Small Number’ of 2018 MacBook Airs, Will Fix Free of Charge