Kultowe budowanie, czyli „SimCity BuildIt” na mobile’u

Gra mobilna „SimCity BuildIt” należy do zasłużonej serii gier, która od końcówki lat 80. bawi kolejne pokolenia graczy – ten współczesny tytuł warto wypróbować!

SimCity BuilIt - gra mobilna

Od końca lat osiemdziesiątych w grze z serii SimCity bardzo wiele się zmieniło – najnowsza odsłona wygląda świetnie z daleka i zaskakująco szczegółowo z bliska!

Zasady rozgrywki w SimCity BuildIt wciąż pozostają te same, z tą jednak różnicą, że to, co kiedyś wyglądało jak widok z lotu ptaka na zbiór wielkich, kwadratowych bloków, jest teraz pełnym detali trójwymiarowym światem Twojego projektu.

Podglądanie życia własnoręcznie stworzonego miasta nigdy się nie nudzi!

Dotarcie do etapu rozwiniętego miasta wymaga oczywiście czasu. Zaczynasz od wyznaczania stref mieszkalnych dla simów. Następnie budujesz drogi, po których będą się poruszać, oraz przyłączasz media, takie jak prąd i woda. To im wystarczy na jakiś czas, ale nie miej złudzeń, że na tym Twój trud się skończy – utrzymanie zadowolenia będzie wymagać sporego wysiłku. Możesz na przykład zbudować park, by zapewnić simom miejsce do wypoczynku i zachęcić jeszcze więcej z nich do osiedlenia się w Twoim mieście.

Następnie stworzysz sklepy i strefy przemysłowe, które nie tylko oferują miejsca pracy, ale również wytwarzają materiały niezbędne do ulepszania okolicznych terenów. Na początku efekty są skromne i całość bardziej przypomina wioskę lub małe miasteczko, jednak już wówczas widać zalążki tętniącej życiem metropolii.

Zobacz również:

Starannie planuj układ urbanistyczny i unikaj wyznaczania obszarów przemysłowych w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych.

Co więcej, już na wczesnym etapie musisz podjąć szereg kluczowych decyzji. Możesz ujarzmić moc wiatru i zyskać ekologiczne źródło energii, które jednak sporo kosztuje i ma zdecydowanie niższą wydajność niż tradycyjna elektrownia. Z kolei tańsza alternatywa doprowadzi do zanieczyszczenia powietrza, więc musisz wybudować ją z dla od zamieszkanych terenów.

Po jakimś czasie przestaniesz myśleć wyłącznie o podstawowych potrzebach i zaczniesz urozmaicać życie simów, budując cukiernie, a później nawet kasyna i wielkie centra handlowe. Twoje poczucie estetyki również ma znaczenie! Jeśli chcesz, możesz zbudować rajskie domki przy plaży lub nadać przedmieściom iście paryski czar.

W chwilach wytchnienia masz okazję zatrzymać się i podziwiać działania symulacji. Przybliż obraz, a zobaczysz, jak na stadionie malutcy  zawodnicy grają w siatkówkę, odbijając piłkę i zdobywając punkty. Widoki i dźwięki żyjącego miasta pełnego szczęśliwych mieszkańców to prawdziwy balsam dla oczu – świetna nagroda za włożony wysiłek.

Katastrof naturalnych nie da się uniknąć, więc koniecznie opanuj zasady zarządzania kryzysowego!

Miłośnicy destrukcji, która, nie ma co ukrywać, daje masą frajdy, również znajdą coś dla siebie. Gdy miasto osiągnie odpowiednie rozmiary, możesz przyzwać Dr. Vu, siejącego spustoszenie za pomocą deszczu meteorytów albo inwazji obcych. W końcu zdecydowanie łatwiej niszczyć niż tworzyć, a do tego za odbudowę otrzymasz atrakcyjne nagrody.

Screen z gry SimCity BuildIt

Nie da się ukryć, że obserwowanie, jak ten niewielki skrawek ziemi powoli przekształca się w wielką metropolię, ma swój nieodparty urok! Jeśli więc lubisz tworzyć lub wręcz przeciwnie, uwielbiasz destrukcję, to SimCity BuildIt – kompletnie nowa odsłona klasycznej produkcji – przyniesie Ci nieskończenie wiele radości.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska