Jak zainstalować już iOS 13 lub iPadOS 13 Public Beta?

Apple wydało dziś pierwszą publiczną wersję beta systemów iOS 13, iPadOS 13 i macOS Catalina – sprawdź jak zainstalować pierwsze wersje na swoim urządzeniu?

Apple Beta Software Program

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego profilu beta mobilnych systemów operacyjnych iOS 13 lub iPadOS 13 na swoim urządzeniu i chcesz dołączyć do publicznego programu testów beta, to postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Pierwsza publiczna wersja beta systemu iOS 13, iPadOS 13 i macOS Catalina ma ten sam numer kompilacji, co druga beta wydana dla programistów w zeszłym tygodniu.

Pamiętaj! Pierwsze publiczne bety systemów iOS 13 lub iPadOS 13 mogą być jeszcze niestabilne i w nielicznych przypadkach instalacja może spowodować problemy w działaniu Twojego urządzenia. Dlatego jeśli iPhone jest twoim jedynym smartfonem, wstrzymaj się do wydania ostatecznej i przetestowanej wersji systemu. A jeśli lubisz ryzyko i liczysz się z ewentualnymi problemami, to śmiało ciesz się już dzisiaj nową wersją systemu.

Może Cię zainteresować także:

Najważniejsze nowości z konferencji Apple WWDC 2019

Jak zainstalować iOS 13 lub iPadOS 13 Public Beta?

Przed zainstalowaniem publicznej wersji beta systemu zaleca się utworzenie kopii zapasowej obecnego systemu zainstalowanego na iPhonie, iPadzie lub Macu.

  • Krok 1: Udaj się na stronę internetową programu Apple Beta Software Program i kliknij przycisk Sign up/Sign in (Zarejestruj/Zaloguj się).
  • Krok 2: Wybierz system operacyjny, którego chcesz zainstalować w wersji beta na swoim urządzeniu.

W przypadku iPhone’a i iPada musisz odwiedzić tę stronę z urządzenia, na którym chcesz zainstalować publiczną betę systemu iOS 13 lub iPAdOS 13. Pobierz profil beta z linku i kontynuuj instalację – musisz uruchomić ponownie urządzenie.

Po zainstalowaniu profilu beta uruchom ponownie iPhone’a, iPada lub Maca. Następnie na urządzeniu z systemem iOS przejdź do UstawieniaOgólneUaktualnienia i powinieneś zobaczyć do pobrania i instalacji publiczną aktualizację beta systemu iOS 13 lub iPadOS 13 w trybie OTA.

Publiczne profile beta dla systemów iOS 13, iPadOS 13, macOS Catalina oraz tvOS 13
Publiczne profile beta dla systemów iOS 13, iPadOS 13, macOS Catalina oraz tvOS 13

W przypadku komputerów Mac przejdź do Preferencji systemowych → Aktualizacja oprogramowania, aby pobrać publiczną wersję beta systemu macOS Catalina po zainstalowaniu publicznego narzędzia beta.

Wersję beta systemu tvOS 13 na Apple TV zainstalujesz wybierając opcję instalacji wersji beta w Ustawieniach urządzenia.

Publiczne wersje beta będą zawierały wiele błędów i problemów ze stabilnością, więc należy zgłosić je firmie Apple za pomocą narzędzia do przekazywania informacji zwrotnych. Może się zdarzyć, że niektóre funkcje mogą być niedostępne lub mogą działac nieprawidłowo.

źródło: Apple