Wszystko, co musisz wiedzieć o „Crash Team Racing: Nitro-Fueled”

Wszyscy kierowcy, uzbrojenie, trasy i tryby gry z Crash Bandicoot wracają w tej kolorowej nowej wersji klasyku z PlayStation – dowiedz się wszystkiego o zremasterowanej wersji gry „Crash Team Racing: Nitro-Fueled”.

Grafika główna gry: Crash Team Racing: Nitro-Fueled

Tryb przygodowy wraca w nowej wersji Nitro-Fueled, wraz z wielkim złym łotrem Nitros Oxidem. Dostępne są dwie opcje rozgrywki: Tryb klasyczny i Nitro-Fueled oraz cztery typy wydarzeń do zaliczenia. Gra dostępna jest już w sklepach w wersji DVD oraz do pobrania w wersji cyfrowej na PS4 oraz Xbox One.

Wybierz klasyczny, aby wybrać postać z obsady i opanować jej styl wyścigowy. Podobnie jak w oryginale z PS One musisz trwać przy swoim wyborze do samego końca. Jednak Nitro-Fueled pozwala ci też odblokowywać postacie, karty i personalizacje, a także zmieniać je w każdym momencie swojej przygody.

 • Wyścig po trofeum: wyścig na trzy okrążenia o pierwsze miejsce i trofea, które będą potrzebne, aby zyskać dostęp do garaży bossów i paneli warp.
 • Wyzwanie bossa: zbierz cztery trofea, aby zmierzyć się z bossami Ripper Roo, Papu Papu, Komodo Joe i Pinstripe w starciach jeden na jeden.
 • Wyzwanie CTR: udało ci się pokonać bossa światowego? Czekają kolejne wyzwania w tych nieco zmienionych wyścigach. Zbieraj żetony CTR i odblokowuj za nie wydarzenia pucharu klejnotów.
 • Wyścig po artefakty: zegar tyka, a jedynym sposobem zaliczenia odpowiedniego czasu i zdobycia artefaktu to rozbić skrzynkę czasu i zatrzymać odliczanie.

Przeczytaj także: „Crash Bandicoot N. Sane Trilogy” z nowymi poziomami i na nowych platformach

Wydarzenia zręcznościowe

Wolisz wskoczyć natychmiast do wyścigu przeciwko rywalom online, lokalnym lub kontrolowanym komputerowo? Istnieje pięć klasycznych trybów kartingowych do wyboru:

 • Bitwa: chcesz wyrównać rachunki? W trybie bitwy możesz zemścić się w wieloosobowych starciach dla 2-4 graczy, na serii aren, pełnych uzbrojenia i premii. Możesz dostosowywać zasady do swoich preferencji, ale cel jest zawsze taki sam – kierowca z największą liczbą likwidacji zdobywa chwałę.
 • Próba czasowa: tutaj naprawdę futro zaczyna fruwać. To zwykła próba czasowa na trzech okrążeniach, gdzie liczy się tylko szybkość. Wykręć swój czas i ścigaj się z duchem, aby go poprawić. W końcu pojawi się duch doktora N.Tropy, a później ultraszybki duch Nitrosa Oxide – to wyzwanie dla prawdziwych demonów szybkości.
 • Puchar zręcznościowy: te wydarzenia w stylu grand-prix zawierają liczne puchary, o które można rywalizować w zawodach dla jednego lub dwóch graczy. Zdobądź puchar, aby odblokować areny dodatkowe do rozegrania w trybie bitwy.
 • Wyścig zręcznościowy: klasyczne zawody kartowe – jeden wyścig na wiele okrążeń celem przekroczenia mety na pierwszym miejscu. Oczywiście, dostępnych jest wiele rodzajów broni do zebrania oraz owoce wumpa, podwyższające stawkę.
 • Rywalizacja: zręcznościowy wyścig dla graczy, którzy nie chcą, aby inni kierowcy im przeszkadzali – to po prostu czysta rywalizacja dla 2-4 graczy.

Postacie w grze „Crash Team Racing: Nitro-Fueled”

Każda postać ma swoje silne i słabe strony. Czy wybierzesz bardziej wyważoną postać i zyskasz lepszą kontrolę czy odważysz się osiągnąć szalone prędkości postacią, którą trudno opanować?

 • Crash Bandicoot – bohater serii jest zapewne jedynym jamrajem, o jakim słyszeliście. Jeśli szukacie uniwersalnej postaci, Crash nada się idealnie. Jego zrównoważone atrybuty oznaczają, że ma bardzo niewiele słabych stron. Może jednak odstawać na trasach odpowiednich dla bardziej wyspecjalizowanych klas.
 • Dr. Neo Cortex – kiedy ten szalony naukowiec akurat nie razi zwierząt swoim promieniem ewolucyjnym, razi je bronią na torze wyścigowym. To zrównoważona postać, tak jak Crash, mimo zapędów łotrowskich.
 • Dingodile – pół-dingo, pół-krokodyl i jeden z najszybszych kierowców wyścigowych. Czasem trudno go okiełznać z powodu dużej prędkości i słabych parametrów skrętu, ale gdy już opanujesz jego dziki styl jazdy, staje się prawdziwym potworem na torze.
 • Coco Bandicoot – energiczna i bardzo inteligentna siostra Crasha, która zwykle siedzi przyklejona do laptopa, opracowując nowe gadżety dla brata. Coco może mieć kłopot z wyprzedzeniem szybkich postaci, ale jej wyjątkowe przyspieszenie oznacza, że bardzo szybko osiąga maksymalną prędkość. To idealny wybór dla tych kierowców, którzy często zwalniają.
 • Ripper Roo – mimo dzikiego wyglądu i kaftana bezpieczeństwa, Ripper Roo jest rozważnym kierowcą, koncentrującym swoją energię na kontroli, a nie szybkości. Jeśli masz kłopot z przeszkodami i ostrymi zwrotami, zmutowany kangur Ripper Roo jest dla ciebie.
 • Dr. N. Gin – kiedyś był znanym na cały świat fizykiem, ale po wypadku w jego głowie utknął pocisk rakietowy. N.Gin charakteryzuje się dobrym przyspieszeniem, dzięki czemu sprawdza się na torach pełnych przeszkód. Po wypadku utracił zdrowe zmysły, ale może dzięki temu jest lepszym kierowcą?
 • Pura to ukochany tygrys Coco, który nosi ją na grzbiecie i pokonuje wiele przeszkód. Uroczy, puszysty i idealny dla początkujących graczy, Pura potrafi się zaczaić i pokonać rywali, atakując z odległej pozycji z tyłu. Brakuje mu szybkości, ale nadrabia to świetnymi parametrami skręcania, dzięki którym łatwiej jest zaliczać ostre zwroty, które innych kierowców wypchnęłyby poza tor.

Zrzut ekranu z gry „Crash Team Racing: Nitro-Fueled”

Premie i uzbrojenie

Podczas wyścigów na pełnym gazie z innymi kierowcami, potrzebne ci będzie dodatkowe dopalanie. W Nitro-Fueled pojawiają się wszystkie zabawne premie z oryginału.

 • Owoc wumpa  – jedz wumpy pięć razy dziennie – zachowasz zdrowie i wzmocnisz swoje premie! Zbierz dziesięć owoców, aby wzmocnić swoje uzbrojenie i zyskać jeszcze większą przewagę nad rywalami.
 • Premie – zaliczaj proste z maksymalną prędkością, dzięki wzmocnieniu turbo albo kryj się za innymi kierowcami dzięki premii niewidzialności, która powoduje, że pociski przelatują przez ciebie.
 • Tarcze – maski i tarcze mocy chronią cię przed obrażeniami, ale sprawdzają się także jako broń. Wjedź w innych kierowców z założoną maską albo rzuć tarczą w rywala, zanim ten przekroczy linię mety, aby z przerażeniem patrzyli, jak ich wyprzedasz.
 • Uzbrojenie – Wysyłaj pociski naprowadzające w kierunku wrogów, rzucaj bomby w dół tory, aby ich wyeliminować, a – jeśli masz szczęście i zgarniesz sferę warp – załatw lidera wyścigu. Dodaj trochę soku z wumpy, aby osiągnąć jeszcze bardziej niszczycielskie efekty!
 • Pułapki – Wybuchowe skrzynki i zlewki N.Brio to niewielkie „prezenty”, które zostawisz znajomym, podczas walki o chwałę. Wykaż się sprytem i zostaw zlewkę za skrzynką albo panelem turbo, aby przeciwnicy zaczęli się kręcić. Możesz też po prostu wysadzić ich dynamitem.

Personalizacja kartów

Zniszcz znajomych i rodzinę w ekstra personalizowanym gokarcie. Łącz i dopasowuj karoserię, koła, malowania, nalepki i kalkomanie, aby popisać się stylem. Możesz wybrać klasyczny wygląd karta z Crash Team Racing albo coś bardziej szalonego.

 • Tory wyścigowe: Nitro-Fueled zawiera wszystkie oryginalne tory z Crash Team Racing, a także trasy Crash Nitro Kart z pułapkami i skrótami wszędzie tam, gdzie je zapamiętaliśmy.
 • Tory z Nitro Kart: wszystkie ulubione trasy z oryginału z roku 2003, takie jak Volcano Island czy Meteor Gorge powracają. Do tego trudny teren na Thunder Struck czy Desert Storm. Techniką jazdy będzie można się też popisać w strefie Teeknee, a Android Alley i Electron Avenue zapewnią wyzwania futurystyczne.

Wskazówki i podpowiedzi

Crash i przyjaciele zawsze mają w zanadrzu kilka trików, które zmieniają zasady gry i pomogą ci wysforować się na pierwsze miejsce. Ale uważaj, jeden błąd i wszystko może pójść nie tak…

 • Dopalacz turbo: jeśli chcesz zyskać nieco większą prędkość, naciśnij R1, aby zeskoczyć z ramp, wybrzuszeń na drodze i zagłębień, a następnie zyskać przewagę. Im dłużej znajdujesz się w powietrzu, tym większa premia prędkości czeka na ciebie po wylądowaniu.
 • Driftowanie: Naciśnij i przytrzymaj R1 podczas wchodzenia w zakręt, aby podskoczyć i rozpocząć drift. Kiedy wskaźnik turbo zmieni kolor na czerwony, naciśnij L1, aby zyskać premię prędkości (przez cały czas trzymając R1). Jeśli zachowasz zimną krew i odpowiednio wymierzysz wszystko w czasie, możliwe będzie wykonanie tej sztuczki trzy razy podczas jednego ślizgu.
 • Start turbo: aby na samym starcie wyścigu osiągnąć przewagę, zacznij go od dopalania turbo. Naciskaj X raz za razem, aby podkręcić silnik i wypełnić wskaźnik. Jeśli wymierzysz wszystko właściwie w czasie i wypełnisz wskaźnik w momencie zapalenia się zielonych świateł, zaczniesz od maksymalnej premii prędkości.

źródło Playstation Polska (1)