„Patologie medycyny sądowej” już 28 czerwca na Netflixie

Serial dokumentalny „Patologie medycyny sądowej” opowiada historie niewinnych ludzi skazanych w oparciu o dane uzyskane dzięki budzącym wątpliwości technikom kryminalistycznym.

„Patologie medycyny sądowej” serial Netflix (Exhibit A)

Już za tydzień, w piątek 28 czerwca 2019 r., premierę będzie miał kolejny ciekawy serial dokumentalny oparty na prawdziwych wydarzeniach, zatytułowany Patologie medycyny sądowej (tytuł oryg. Exhibit A).

Autorzy tego fabularyzowanego dokumentu przyglądają się pseudonaukowym metodom kryminalistyki sądowej, których stosowanie doprowadziło do poważnych konsekwencji.

Żadna analiza naukowa nie jest idealna.Inaczej znalibyśmy na wszystko odpowiedzi. Ale oczywiście to nieprawda. Coś było nie tak z analizą DNA. oskarżona nigdy nie zrozumiała w jaki sposób uznano ją za winną, przez nieistniejące dowody? Czy pies jest nieomylny, czy nagranie wideo może być mylące? Ile niewinnych osób skazano przez rzekomo naukowe dowody zbrodni?

Przeczytaj także: Polecam Wam „Taśmy winy” – kolejny świetny serial dokumentalny Netfliksa

Będąc w posiadaniu niezrozumiałej nauki, ona staje się magią, co czyni ją bardzo niebezpieczną.

W jaki sposób zbiegają się fakty naukowe z systemem prawnym? I jak w wyniku tego może powstać wiele nieporozumień? Słysząc robiące wrażenie statystyki, sędziowie często nie rozumieją, jak mogą zostać uzyte. Z serialu dowiadujemy się, gdzie tkwią pomyłki i jak wygląda ten system – „jeśli chcą kogoś skazać to znajdą powód”…

Kadr z serialu „Patologie medycyny sądowej”
Kadr z serialu „Patologie medycyny sądowej”

Pierwszy sezon serialu „Patologie medycyny sądowej” będziemy mogli obejrzeć od 28 czerwca br. pod poniższym linkiem – tam też znajdziesz zwiastun serialu:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Może Cię zainteresować także:

TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

źródło: Netflix Polska