Wideo „Las Cholitas Voladoras” nakręcone iPhone’em XS

Nowe wideo z serii „Shot on iPhone” zatytułowane „Las Cholitas Voladoras” nakręcone zostało za pomocą iPhone’a XS i przedstawia zapasy kobiet z Boliwii.

Las Cholitas Voladoras - iPhone XS MAx

Najnowsze filmy z serii „Shot on iPhone” firmy Apple zostały opublikowane na youtube’owym profilu firmy, tym razem przybliżając sylwetki Flying Cholitas, stowarzyszenia zapaśniczek z siedzibą w El Alto w Boliwii.

Film „Las Cholitas Voladoras” wyreżyserowany przez Michaela Johnsona i Luisę Dörr zaczyna się od pokazania dwóch kobiet walczących w ringu zapaśniczym. Ubrane w jaskrawe kolory zapaśniczki okazują się być częścią siedmioletniego stowarzyszenia, które nie zostało zaakceptowane przez społeczeństwo i początkowo było krytykowane, ale jest opisywane jako odważna i wzmacniająca działalność dla osób zaangażowanych.

Prawie dwuipółminutowy film przeplata się z ujęciami gór, dzikiej przyrody i lokalnej scenerii, a sam ring pokazany został na środku wsi. Filmowi towarzyszy film „Making of Las Cholitas Voladoras ” wyjaśniający, w jaki sposób nagranie zostało zrobione na iPhone’ie XS i XS Max, a także pokazanie jak wykonywane były zdjęcia zapaśniczek i innych scen. Narratorką jest Luisa Dörr – oba wideo możesz obejrzeć poniżej.

Może Cię zainteresować także: Jon M. Chu nagrał ten krótki film w całości iPhone’em Xs Max

Wraz z iPhone’ami w filmie wykorzystano robota kinowego Freefly Movi – mobilny suwak z napędem ROV, adapter do obiektywów i system Rig Beastgrip, soczewki Moment, soczewki Canon EF Prime i filmic Pro.

Kampania „Shot on iPhone” ma na celu ukazanie możliwości filmowania za pomocą linii iPhone’a, a Apple regularnie zleca produkcję filmów producentom dokumentów, które są hostowane na  koncie YouTube giganta z Cupertino. Tytuł kampanii odnosi się również do statycznych obrazów, które są udostępniane za pomocą określonego hashtagu w mediach społecznościowych, gdzie niektóre są wybierane do umieszczenia na billboardach i wystawiane w sklepach.

Inne filmy z serii „Shot on iPhone” to film skupione na naturze, surferach na Kubie i eksploracja przyszłych sportowców NFL w „The Lonely Palm Tree, Samoa”.

źródło: Apple via Apple Insider